Hlavní navigace

Dnes se odmlčí rozhlasové vysílače Pardubice – TKB a Ostrava – Svinov

Lukáš Polák

Nejvýznamnější rozhlasovou výlukou po Žižkovu, která proběhla 4. března, bude tento měsíc odstavení pražského Petřina. Server DigiZone.cz na ni včas čtenáře upozorní.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na výluku dvou vysílačů se budou muset připravit v průběhu dneška rozhlasoví posluchači v různých částech republiky. Telekomunikační operátor České Radiokomunikace na několik hodin odstaví VKV vysílač Pardubice – TKB a také středovlnný Svinov. V úterý žádná výluka nepadne na televizní signál, čili po celé zemi budou moci diváci sledovat své oblíbené programy beze změny. Už v noci museli posluchači (nejen) v severních Čechách počítat s krátkodobou odstávkou VKV rozhlasu na Ještědu, konkrétně ČRo Dvojka na kmitočtu 89.9 MHz. Signál byl přerušen v době od první do páté hodiny ranní.

tip Docker

ČTĚTE TAKÉ: Dlouhovlnný vysílač Topolná sníží výrazně výkon, v provozu bude ještě další tři roky

V dopoledních a částečně i odpoledních hodinách, konkrétně od 9:00 do 13:00, čeká odstávka vysílač Pardubice – TKB. Tady se krok dotkne Českého rozhlasu Pardubice na kmitočtu 101 MHz, Country Rádia na frekvenci 96.9 MHz (ex Rádio Profil a Hey! Profil) a Kissu Delta na 91.1 MHz. Hodinu po startu údržbové přestávky na stanovišti TKB přijde na řadu i ostravský Svinov, jehož vlna funguje na kmitočtu 639 kHz. O programovou pozici se tu dělí stanice ČRo Dvojka a ČRo Plus. Další středovlnné kmitočty ve zbytku republiky zůstanou bez změny v provozu. Údržba potrvá pouze hodinu a půl.