Hlavní navigace

Dnes zahajuje nekódované vysílání ze satelitu Arte HD

1. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 7. 2008

Dnes v osm hodin dopoledne odstartuje své vysílání kulturní kanál Arte HD. K dispozici je francouzská a německá audio stopa, již včera se na satelitu Astra 19.2 st. vých. objevil testovací obrazec s informací o zahájení vysílání tohoto kanálu. Kromě Arte HD je dostupné na této pozici volně také Anixe HD a promo kanál Astra HD. Celkově se jedná o 35. program ve vysokém rozlišení v komplexu satelitů Astra. Velká většina z nich je však bohužel kódovaná.

K TÉMATU: Nekódované Arte HD na Astře od července

Spuštění programu Arte HD opět potvrzuje, že vysílání v kvalitě HD nabývá na významu, uvedl v červnu Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES Astra. Velmi nás těší, že ve vysokém rozlišení se začne vysílat další vysoce kvalitní program, Arte HD, a zvýší tak atraktivitu nabídky HD na satelitech ASTRA, dodal Oudendijk.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Arte ve vysokém rozlišení již od 1. července

Technické parametry pro příjem Arte HD: Astra 1F (19.2 st. vých.) frekv. 11362/H, modulace 8PSK, FEC 2/3, SR 22 000, norma DVB-S2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.