Hlavní navigace

Do Česka zasahuje signál pěti nových polských vysílačů tamního multiplexu 3

22. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Díky spuštění nových vysílačů si budou moci další zájemci v polském příhraničí naladit programy Telewizje Polska včetně nové tematické stanice TVP Rozrywka.

Polsko si na dnešní den naplánovalo další vlnu, tentokrát čtvrtou, terestrické digitalizace. Kromě toho, že vypnulo analogový signál v devíti oblastech, podrobnější informace přináší dnešní hlavní článek, přistoupilo také ke spuštění doposud neaktivních vysílačů tamního multiplexu 3. Právě ten je označován jako veřejnoprávní a obsahuje tedy programy Telewizje Polska. Kromě nového kanálu TVP Rozrywka, který odstartoval počátkem minulého týdne, to jsou TVP 1, TVP 2 HD, TVP Info (regionální verze), TVP Kultura, TVP Polonia a TVP Historia.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Diváci v polském příhraničí si mohou naladit novou stanici, veřejnoprávní TVP Rozrywka

BRAND23 Workshop

O spuštění nových digitálních vysílačů se nezmiňujeme náhodou. Minimálně pět z nich bude svým signálem zasahovat i příhraniční oblasti České republiky, a to jak Čechy, tak i Moravu a Slezsko. A o které lokality jde konkrétně? Jsou to Częstochowa / Wręczyca , Opole / Chrzelice, Wałbrzych / Chełmiec, Wrocław / Ślęża a Kłodzko / Czarna Góra. Výkon vysílačů není zanedbatelný, pohybuje se v desítkách kilowattů, v lokalitě Opole dosahuje dokonce 100 kW. Vyzařovací diagramy však nejsou všesměrové. Divák musí také počítat s příjmem programů v kompresi MPEG-4/AVC.

Parametry nových vysílačů:

  • Częstochowa / Wręczyca – kanál 41, 80 kW
  • Opole / Chrzelice – kanál 34, 100 kW
  • Wałbrzych / Chełmiec – kanál 25, 20 kW
  • Wrocław / Ślęża – kanál 25, 100 kW
  • Kłodzko / Czarna Góra – kanál 25, 20 kW

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).