Hlavní navigace

Do Evropy míří kanál Bad Movies. Vysílat chce i v Česku

1. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Německá společnost Hercules Cinema GmbH chystá ambiciózní projekt, se kterým chce expandovat do celé Evropy, tedy včetně České republiky a Slovenska.

Mělo by jít o stanici Bad Movies s nejhoršími filmovými snímky, které kdy vznikly. Program by měl být regulován prostřednictvím polského regulátora KRRiT, tamní obdoby Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Start je naplánován na 1. května.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kanál AXN HD v České republice těsně před startem

Hercules Cinema GmbH chce využít mezeru, která na evropském televizním trhu je. Kanál s těmi nejhoršími filmy doposud nikdo nenabídl, upozorňuje v tiskové zprávě ředitel stanice Karl Gory. Program by si měl získat popularitu zejména v současné době, kdy po celé Evropě vládne špatná nálada díky ekonomické situaci v řadě zemí. Předpokládáme, že naše stanice si získá popularitu hlavně v Řecku a Itálii, rostoucí zájem o ní bude určitě ale i v České republice, dodal Gory.

ČTĚTE TAKÉ: Chello Central Europe si registruje názvy nových filmových kanálů

Inspirací pro náš projekt byla televize Film Europe slovenského podnikatele Ivana Hronce, netají se šéf Bad Movies Karl Gory. Stanice chce nabídnout filmy v originálním znění a na jednotlivých trzích bude lokalizována prostřednictvím DVB titulků. Smlouvy už máme uzavřené se všemi studii a divákům chceme nabídnout i filmy z jednotlivých zemí. Například v Německu by tak mohli zájemci vidět české snímky Playgilrs nebo Panic je nanic. Diváci to určitě ocení, myslí si Gory.

NAPSALI JSME: Nova přišla o partnerství Febiofestu, nahradila ho festivalem Cinema Mundi

KL22 hlasovani

Testovací vysílání prostřednictvím družice Astra 3B, pozice 23,5 stupně východně, by mělo začít během 14 dnů. Program bude využívat s největší pravděpodobností kapacity telekomunikačního operátora Media Broadcast, který nedávno avizoval, že chce rozšířit svoji působnost i do zemí východní Evropy. V České republice chceme využít štědrou nabídku pana Pařízka a spustit měsíční promo vysílání prostřednictvím pozemního multiplexu 4, konstatoval pro DigiZone.cz šéf programu.

AKTUALIZACE – Všem čtenářům, kteří nás nedokázali prokouknout, se omlouváme. Musíte ale uznat, že takováto stanice by skutečně byla zajímavým zpestřením kabelových, IPTV a satelitních nabídek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.