Hlavní navigace

Do Liberce přijede na mistrovství světa 21 televizních štábů

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 1. 2009

Na 21 televizních štábů by se mělo podle liberecké přílohy deníku MF Dnes sjet brzy do města pod Ještědem. Důvodem je skutečnost, že právě zde se bude pořádat Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. Česká televize bude jako člen Evropské vysílací unie (EBU) zajišťovat signál dalším vysílacím subjektům do celé Evropy. Už v prosinci jsme v předstihu zkoušeli náročné optické propojení všech oblastí, ze kterých budeme vysílat, řekl deníku vedoucí oddělení mezinárodních přenosů ČT Vladimír Drbohlav.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: ČT má nový přenosový vůz, prý až za dvě stě milionů

Česká televize bude konkrétně přenášet signál ze tří lokalit, a to Vesce, Ještědu a Benešova náměstí. V současné době probíhá v jednotlivých areálech montáž komentátorských pracovišť a zajišťuje se kabeláž. Veřejnoprávní médium bude sice zajišťovat distribuci signálu, ale objeví se tu např. štáby z Rakouska nebo Norska. Podle odhadů by mohlo signál přebrat až 60 televizních společností. ČT přiveze do Liberce také svůj nový přenosový vůz, který si pořídila již v loňském roce. Ten je schopen zpracovat signál již ve formátu HDTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.