Hlavní navigace

Do Plzně dorazily signály z Bukové hory i Ještědu

21. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 7. 2009

UVNITŘ FOTO Silnou bouřku, která se přehnala z pátku na sobotu přes západní Čechy, předcházela v televizním éteru přítomnost vzdálených signálů. Přímo v Plzni se o tom přesvědčil náš čtenář Daniel Neumann, který zkoumal stanice v UHF pásmu. Podařilo se mu zachytit např. pozemní digitální televizi z Ústí nad Labem – multiplex 3 na kanálu 55, odkud hrála i ČT 1 (kanál 50), a analogový Ještěd u Liberce na kanálu 43.

Zajímavostí je, že mám anténu na balkoně, který je směrem na jih, ale chytal jsem vzdálené signály pouze ze severu, uvedl Neumann, který si to vysvětluje tím, že bouřka přicházela od jihu a tím pádem se signál odrážel od oblačnosti těsně před jejím příchodem. V průběhu bouřky signál kolísal, poté se snížil a po skončení bouřky už jsem žádné vzdálené signály nechytil, dodal čtenář DigiZone.cz z Plzně. Pro identifikaci vysílačů použil Daniel Neumann seznamy vysílačů na stránkách ČTÚ.

CIF23

O tom, že je analogový signál ČT 2 z Liberce, není díky piktogramu v pravém dolním rohu pochyb. Foto: Daniel Neumann

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).