Hlavní navigace

Do Rady Českého rozhlasu zřejmě Ekert, Hazuka nebo Kudrys

12. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 6. 2007

Devátým členem Rady Českého rozhlasu, místo Štěpána Kotrby, který na členství v radě rezignoval koncem dubna, by mohl být bývalý poslanec za ČSSD Milan Ekert, někdejší redaktor ČRo 6 a místopředseda oblastního výkonného výboru ČSSD Milan Kudrys nebo bývalý zpravodaj Bezpečnostní informační služby Pavel Hazuka. Tyto tři kandidáty si dnes vybral poslanecký klub sociální demokracie.

K výběru kandidátů do volby devátého radního ČRo mělo dojít dnes, volební výbor Poslanecké sněmovny ho ale odsunul na později, protože podle jeho předsedy Petra Tlučhoře (ODS) sněmovna přesunula volbu členů mediálních rad z dneška na příští úterý. To však nezabránilo poslaneckému klubu sociální demokracie, aby si udělal vlastní předvýběr.

ICTZ23

Je to právě ČSSD, kdo má nepsané právo obsadit místo v radě uvolněné po Kotrbově rezignaci. Podle informací serveru DigiZone.cz má největší šanci Hazuka, který za ministra kultury Vítězslava Jandáka (ČSSD) vedl odbor umění a knihoven. Exposlanec Ekert zase týdeníku Respekt prozradil, že se před časem domluvil s šéfem poslaneckého klubu ČSSD Michalem Haškem na tom, že si sežene nějakou organizaci, která by byla ochotná ho navrhnout do Rady ČT. Kandidaturu ale nestihl a do rozhlasové rady jej navrhlo brněnské Folklorní sdružení Púčik.

Třetího kandidáta ČSSD Milana Kudryse oficiálně nominoval Syndikát novinářů České republiky. Agentura ČTK o něm uvedla, že byl vydavatelem časopisu Erotic „pro muže a ženy“. Podle serveru Britské listy, který převzal původní zprávu webu ČRo Digital (později staženou), byl Kudrys předsedou Bezpečnostního výboru MČ Praha 5, a v současné době je členem Komise kulturní a památkové péče, Komise protidrogové, Komise pro výchovu a vzdělávání, Kontrolního výboru a zastupitelem na Praze 5.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.