Hlavní navigace

Do ukončení analogové TV ze Žižkova zbývá přesně týden

23. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 4. 2009

Pokud půjde vše podle plánu, přesně za týden by mělo být ukončeno analogové televizní vysílání z pražského vysílače Žižkov. Týkalo by se to kanálu ČT 1, TV Nova a Prima TV. V tuto chvíli je však zatím jasné, že k tomuto kroku přistoupí pouze veřejnoprávní televize. Týden před touto velkou akcí pořádají zúčastněné subjekty včele s Národní koordinační skupinou tiskovou konferenci, na které by měly oznámit další kroky.

VIDEO: Dnešní Studio 6 na obrazovce České televize

BRAND

V dnešním Studiu 6 na ČT 1 a ČT 24 byl hostem národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva a řekl, že jde o oficiální krok, všechny ostatní byly experimentální. Jak citují tuto ranní relaci České televize Česká média, půjde podle Duspivy o historický okamžik. Všechny televize dle jeho slov dělají pro tuto skutečnost maximum. Někteří odborníci si však myslí, že televize Nova, a dokonce ani Prima, analogový signál z hlavního pražského městského vysílače nevypnou.

Další podrobnosti o pražském vypínání najdete v dnešním hlavním článku našeho serveru.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).