Hlavní navigace

Smlouva ACTA je zřejmě mrtvá, připustila eurokomisařka

Redakce

Kontroverzní smlouva ACTA, kterou v lednu podepsalo i Česko, zřejmě nevstoupí v platnost. Připustila to v pátek na setkání s bloggery v Berlíně Neelie Kroes, evropská komisařka pro digitální agendu. Aby smlouva vstoupila v platnost, musí ji ratifikovat minimálně šest států. Evropský parlament by měl o smlouvě ACTA hlasovat na svém zasedání v červnu a červenci. Mnozí europoslanci se však nechali slyšet, že smlouvu nepodpoří už jen kvůli tomu, jaké protesty u občanů jdnotlivých států vyvolala.…

Kontroverzní smlouva ACTA, kterou v lednu podepsalo i Česko, zřejmě nevstoupí v platnost. Připustila to v pátek na setkání s bloggery v Berlíně Neelie Kroes, evropská komisařka pro digitální agendu. Aby smlouva vstoupila v platnost, musí ji ratifikovat minimálně šest států. Evropský parlament by měl o smlouvě ACTA hlasovat na svém zasedání v červnu a červenci. Mnozí europoslanci se však nechali slyšet, že smlouvu nepodpoří už jen kvůli tomu, jaké protesty u občanů jdnotlivých států vyvolala. Kvůli prostestům Evropská komise již dříve požádala Evropský soudní dvůr, aby rozhodl, zdali je tato mezinárodní smlouva v souladu s evropským právem.

Zdroj: PCWorld

Našli jste v článku chybu?
7. 5. 2012 14:21
snezit (neregistrovaný)

mno, vsak uz se na nas riti dalsi: CISPA ;-) neni boha, aby jedno z toho neprotlacili, ze jo...

7. 5. 2012 15:06

Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) je návrh zákona Spojených států amerických. ne že by z toho nešla hrůza, ale asi to bude platit jen v USA... nás by se nějak zprostředkovaně mohla týkat spíš chystaná mezistátní dohoda TPPA (http://tppwatch.org/what-is-tppa/)