Hlavní navigace

DOKUMENT: Směrnice EU o regulaci vysílání na internetu

23. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 12. 2009

19. prosince 2009 začala platit pro všechny členské státy Evropské unie směrnice, kterou se upravuje regulace audiovizuálního vysílání a poskytování audiovizuálních služeb, včetně vysílání a video služeb na internetu. Právní předpis platí i pro vydavatele internetových médií v České republice, proto tento dokument přinášíme v plném znění.

DOKUMENT: Směrnice EU o poskytování audiovizuálních mediálních služeb (PDF, 183 kB)

Content tip EARLY

I když směrnice platí i pro internetové vydavatele v České republice, kvůli absenci příslušného zákona, který dosud nebyl schválen Poslaneckou sněmovnou, nebylo určeno, kdo by měl dodržování nových pravidel kontrolovat. Všeobecně se předpokládá, že tímto orgánem bude Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), ale ta tuto regulaci nemůže provádět, dokud to nebude mít stanoveno zákonem.

Slyšela jsem, že se zákon s implementovanou směrnicí vrátí do sněmovny do druhého čtení. V takovém případě by ho poslanci zcela jistě nestihli přijmout do června příštího roku a odhaduji, že v platnost by zákon o audiovizuálních mediálních službách mohl vstoupit až na jaře 2011, řekla v rozhovoru pro server DigiZone.cz předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).