Hlavní navigace

Dokumentární kanál Nat Geo Wild začal vysílat v širokoúhlém formátu 16:9

UVNITŘ FOTO Tato skutečnost potěší především majitele moderních televizorů, kteří už nebudou mít formát obrazu deformovaný, případně se svislými pruhy po stranách obrazovky.
Lukáš Polák 27. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další dokumentární stanice se dnes dočkala širokoúhlého formátu. Od rána v něm vysílá program Nat Geo Wild, který na něho přešel poměrně krátce poté, co ho začala používat i televize National Geographic Channel. V současné době jsou tak v obrazovém formátu 16:9 dostupné všechny stanice společnosti NGC Europe Limited v klasickém rozlišení (SD), které v České republice a na Slovensku působí. Šíření programu Nat Geo Music už globálně skončilo v závěru minulého roku.

CIF20-online-tip-temata

Dokumentární kanál Nat Geo Wild ve standardním rozlišení už vysílá širokoúhle.
Autor: repro foto Nat Geo Wild

Dokumentární kanál Nat Geo Wild ve standardním rozlišení už vysílá širokoúhle.

K TÉMATU: Několik měsíců po National Geographic přejde na formát 16:9 i Nat Geo Wild

Společnost FOX Networks v poslední době poměrně masivně investovala po technické stránce do chodu svých stanic především v našem regionu. Oba programy ve standardním rozlišení už jsou delší dobu lokalizovány kompletně do češtiny a nyní jsou oba divákům dostupné i v širokoúhlém formátu. Kompletně do češtiny byly také lokalizovány HD verze obou stanic – National Geographic HD a Nat Geo Wild HD. Přechod na formát 16:9 plánují na první kvartál příštího roku dokumentární Viasaty.