Hlavní navigace

Radan Dolejš: Nebojím se, že by premiér kritizoval ČT 1 kvůli programu

16. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2010

Kritiky nového programového schématu prvního programu České televize, který se od Nového roku výrazně zaměří na zábavu a českou tvorbu, se nebojí jeho výkonný ředitel Radan Dolejš. A to i přes to, že z Jedničky výrazně vymizely dokumenty a že premiér Petr Nečas (ODS) už v červenci prohlásil, že mu program ČT 1 a sportovní ČT 4 připadají jako komerční kanály dotované z veřejných peněz.

K TÉMATU: ČT 1 v roce 2011? Více zábavy, více české tvorby, skoro žádné pořady ze zahraničí

BRAND

Nové schéma Jedničky se komerčním televizím přibližuje ještě víc, Dolejš ale další kritiku ze strany předsedy vlády neočekává. Nebojím se toho, protože dokumenty se na ČT 1 objeví. Teď jsem měl za úkol postavit jarní schéma z toho, co bylo k dispozici. Dokumenty jsou schované pod projektem 20 filmových sezón s Českou televizí. Jakmile tento cyklus skončí, opět budou v úterý večer dokumenty, včetně zahraničních, řekl Dolejš serveru DigiZone.cz.

Dokumentů je podle Dolejše na Jedničce dost i v připravovaném schématu, jen jsou „dobře poschovávané“. Jak došlo k profilaci Jedničky a Dvojky, museli jsme si je velice pečlivě rozdělit, abychom si nelezli navzájem do zelí. Dokumentů je ale naplánovaných hodně, slibuje šéf ČT 1. Jednička zároveň přestane naprosto reprízovat pořady z ČT 2 a naopak. Říkali jsme si, že tomu necháme volný průběh. Povedlo se to, což je zázrak, vzhledem k tomu, kolik pořadů se takto reprízovalo a jak málo peněz je k dispozici na program. Ale navzájem se reprízovat nebudeme, řekl Dolejš.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).