Hlavní navigace

Radan Dolejš: Nebojím se, že by premiér kritizoval ČT 1 kvůli programu

16. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 12. 2010

Kritiky nového programového schématu prvního programu České televize, který se od Nového roku výrazně zaměří na zábavu a českou tvorbu, se nebojí jeho výkonný ředitel Radan Dolejš. A to i přes to, že z Jedničky výrazně vymizely dokumenty a že premiér Petr Nečas (ODS) už v červenci prohlásil, že mu program ČT 1 a sportovní ČT 4 připadají jako komerční kanály dotované z veřejných peněz.

K TÉMATU: ČT 1 v roce 2011? Více zábavy, více české tvorby, skoro žádné pořady ze zahraničí

MKT nástroje 2 tip

Nové schéma Jedničky se komerčním televizím přibližuje ještě víc, Dolejš ale další kritiku ze strany předsedy vlády neočekává. Nebojím se toho, protože dokumenty se na ČT 1 objeví. Teď jsem měl za úkol postavit jarní schéma z toho, co bylo k dispozici. Dokumenty jsou schované pod projektem 20 filmových sezón s Českou televizí. Jakmile tento cyklus skončí, opět budou v úterý večer dokumenty, včetně zahraničních, řekl Dolejš serveru DigiZone.cz.

Dokumentů je podle Dolejše na Jedničce dost i v připravovaném schématu, jen jsou „dobře poschovávané“. Jak došlo k profilaci Jedničky a Dvojky, museli jsme si je velice pečlivě rozdělit, abychom si nelezli navzájem do zelí. Dokumentů je ale naplánovaných hodně, slibuje šéf ČT 1. Jednička zároveň přestane naprosto reprízovat pořady z ČT 2 a naopak. Říkali jsme si, že tomu necháme volný průběh. Povedlo se to, což je zázrak, vzhledem k tomu, kolik pořadů se takto reprízovalo a jak málo peněz je k dispozici na program. Ale navzájem se reprízovat nebudeme, řekl Dolejš.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.