Hlavní navigace

DoQ ukončilo vysílání v češtině. freeSAT od UPC ho šíří dál

1. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K 1. dubnu došlo k významné změně u satelitního operátora freeSAT by UPC Direct. Ukončena byla distribuce české audio stopy u dokumentárního kanálu DoQ.

freeSAT byl posledním operátorem, který ještě tuto stanici šířil v tomto jazyce. DoQ už přitom ukončilo své působení na českém a slovenském trhu koncem loňského roku. Program jeho provozovateli nesplnil očekávání.

K TÉMATU: DoQ zůstává i měsíc po oficiálním konci v Česku v nabídce freeSAT by UPC

DoQ však nadále v rámci satelitní služby freeSAT by UPC Direct zůstává v nabídce. Důvodem je skutečnost, že společnost IKO Kabel, která je jeho provozovatelem, ho nabízí v Maďarsku. V současné době je ke kanálu DoQ připojena jediná audio stopa, kterou je právě maďarština. Kromě češtiny vysílala stanice také v angličtině. I ta byla u DoQ odpojena. V současné době provozuje společnost IKO Kabel v České republice a na Slovensku kanály Fishing&Hunting a Film+, zastupuje také stanice pod hlavičkou MTV a Nickelodeon.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).