Hlavní navigace

Dosavadní abonenti O2TV se novinek dočkají nejdříve v září, někteří až příští rok

19. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dosavadní abonenti IPTV služby O2TV se nových funkcí dočkají nejdříve v září. Někteří pak až v příštím roce. Dřívější zpřístupnění novinek Telefónica podmiňuje nákupem nových set-top-boxů.

Často se opakujícím dotazem je, jestli dosavadní abonenti O2TV musí požádat o výměnu svého stávajícího set-top-boxu za nový, aby získali nové nedávno představené funkce. „O výměnu žádat nemusí. Jejich set-top-box bude automaticky zmigrovaný a připojený do nové platformy. Migrace začne v září a zákazník bude vždy dopředu informovaný,“ sdělila nám Blanka Vokounová z tiskového oddělení společnosti Telefónica, která O2TV provozuje. 

V praxi to ovšem znamená, že nejdříve v září dosavadní abonenti získají přístup k novým funkcím. Někteří zřejmě i mnohem později. Telefónica má na svém webu jednoduchý formulář, přes který lze zjistit, kdy by mělo dojít k migraci konkrétní přípojky. Abonenti se mohou také dozvědět, že řada na ně přijde až někdy v období od začátku letošního listopadu do konce ledna následujícího roku, jak se v letmém testu „poštěstilo“ nám.

iP4.tv EVO-4T: nový set-top-box pro O2TV

„Přednostní přechod“ je podmíněn nákupem nových set-top-boxů. Jeden kus vyjde na 1656 Kč. Možný je též jejich nákup na splátky: 12×138 Kč nebo 24×69 Kč. S možností pronájmu se v rámci nabídky přednostního přechodu nepočítá. Ti, kteří mají dosavadní set-top-box v pronájmu, jej mohou jednoduše vrátit například ve značkové prodejně. 

Abonenti dosud splácející starší set-top-box budou muset najednou doplatit zbylé splátky. Set-top-box jim pak zůstává stejně jako těm, kteří si původní set-top-box koupili od poskytovatele již dříve. Mohou jej využívat jako běžný set-top-box pro DVB-T, jelikož původní model iCAN 3800TW vedle IPTV podporuje i pozemní digitální vysílání.

KL22 hlasovani

Nový set-top-box iP4.tv EVO-4T naopak nepodporuje příjem pozemního digitálního vysílání. Majitelé starších televizorů se nemusí děsit toho, že vedle HDMI a S/PDIF výstupu není na set-top-boxu klasický SCART výstup. Set-top-box má zdířku AV Out, ke které lze připojit redukční kabel se SCART konektorem na druhém konci. Je součástí dodávky. 

iP4.tv EVO-4T: nový set-top-box pro O2TV

S novými set-top-boxy však již nebude možné propojení s televizorem pomocí koaxiálního anténního kabelu, ale to vysoce pravděpodobně nebude představovat vážnější problém, jelikož dlouhé roky je běžnou výbavou televizorů alespoň SCART rozhraní. Na zadní straně set-top-boxu jsou také dva porty USB 2.0, ovšem neaktivní. „Do budoucna plánujeme jejich využití,“ uvedla Blanka Vokounová pro server Lupa.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.