Hlavní navigace

Dostupnost Windows XP opět prodloužena?

Jiří Macich ml.

Odchod Windows XP do pomyslného důchodu začíná připomínat loučení některých celebrit šoubyznysu. Už delší čas víme, že Microsoft svůj systém z počátku století bude ještě nějakou dobu nabízet jako alternativu k Linuxu místo hardwarově příliš náročných Windows Vista pro segment tzv. netbooků nebo UMPC. Teď se objevují informace, že stále velmi oblíbená Windows XP by se mohla dočkat prodloužení i dodávání pro výrobce standardních počítačů. Pro ty měla skončit dostupnost Windows XP spolu s lednem…

Odchod Windows XP do pomyslného důchodu začíná připomínat loučení některých celebrit šoubyznysu. Už delší čas víme, že Microsoft svůj systém z počátku století bude ještě nějakou dobu nabízet jako alternativu k Linuxu místo hardwarově příliš náročných Windows Vista pro segment tzv. netbooků nebo UMPC. Teď se objevují informace, že stále velmi oblíbená Windows XP by se mohla dočkat prodloužení i dodávání pro výrobce standardních počítačů. Pro ty měla skončit dostupnost Windows XP spolu s lednem 2009.

Content 2017 - tip Footshop

Podle nových informací má však být tento termín prodloužen a výrobcům počítačů je prý Microsoft připraven Windows XP dodávat do května příštího roku. Je-li tomu skutečně tak, znamená to další hřebíček do rakvičky Windows Vista. Jejich podíl sice pomalu roste nejen na severoamerickém trhu, ale třeba i na tom českém, nicméně Windows XP se stále těší značné popularitě a uživatelé o ně mají zájem i na nových počítačích.

Uvidíme, třeba se nakonec dočkáme prodeje Windows XP až do uvedení nových Windows 7, které podle plánu Microsoftu mají zahladit hříchy Windows Vista a razantně odpovědět na eventuální nástup Linuxu v stále ještě se rodícím segmentu netbooků. (BBC News, ComputerWorld)

Našli jste v článku chybu?
1. 1. 2009 9:13
uživatel si přál zůstat v anonymitě
no hlavne spise proto, ze si ty win take umi poridit zdarma byt na cerno, tudiz porovnani neni takove jake bylo nastineno a hlavni roli hraje setrvacnost + nektere komplikace v linuxu
25. 12. 2008 14:42
njn (neregistrovaný)
njn ale vis proč :?? prave ta kompabilita.... lidi nemivaji pc jen pro praci ....