Hlavní navigace

Downgradovat na Windows XP z Windows 7 půjde déle

13. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Windows XP mají tuhý kořínek, protože se opět posouvá datum, kdy tento dnes už prakticky legendární systém zmizí ze scény. Microsoft na základě odezvy firemních zákazníků přehodnotil možnost downgradu z Windows 7 Professional a Windows 7 Ultimate zakoupených s novým počítačem. Dosud platilo, že půjde přejít na Windows XP Professional nebo ekvivalentní edici Windows Vista 18 měsíců od uvedení Windows 7 nebo do uvolnění prvního servisního balíčku pro tento systém. Nově bude downgrade možný po…

Windows XP mají tuhý kořínek, protože se opět posouvá datum, kdy tento dnes už prakticky legendární systém zmizí ze scény. Microsoft na základě odezvy firemních zákazníků přehodnotil možnost downgradu z Windows 7 Professional a Windows 7 Ultimate zakoupených s novým počítačem. Dosud platilo, že půjde přejít na Windows XP Professional nebo ekvivalentní edici Windows Vista 18 měsíců od uvedení Windows 7 nebo do uvolnění prvního servisního balíčku pro tento systém. Nově bude downgrade možný po celou dobu životního cyklu Windows 7.

Microsoft vysvětluje, že tím chce dosáhnout konzistence a nabídnout řešení pro rozvojové trhy a zákazníky, kteří nedosáhnout na multilicenční programy. Je to zásadní informace, protože SP1 pro Windows 7 se již veřejně betatestuje a podle původního plánu by uvedením jeho ostré verze skončila možnost downgradu. Tu původně Microsoft nabízel jen šest měsíců od uvedení Windows 7, později její dostupnost prodloužil na 18 měsíců, nyní tedy jde daleko za tuto lhůtu. (Blogging Windows)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.