Hlavní navigace

Drama Život Adele oceněné v Cannes Zlatou palmou se objeví i na Film Europe Channel

27. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Při nasazení snímku do distribuce využije společnost Film Europe všech distribučních kanálů, které má k dispozici. Firma připravuje i video na vyžádání.

Drama Život Adele (v originále La Vie d’Adele), které získalo hlavní cenu (Zlatou palmu) na 66. filmovém ročníku v Cannes, se objeví v budoucnu na Film Europe Channel. Serveru DigiZone.cz to potvrdil zakladatel a výkonný ředitel společnosti Film Europe Ivan Hronec. V současné době s našimi partnery Telefónikou, společností Orange a slovenským T-Comem připravujeme služby VOD (video na vyžádání, pozn. red.). Spuštění předpokládám do konce roku. Obecně máme práva nastavená tak, že ve VOD bude titul dostupný půl roku od uvedení v kinech, uvedl Hronec. V klasickém televizním vysílání se může objevit titul 12 až 24 měsíců od uvedení do kinodistribuce.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Pro mezinárodní trh možná vznikne druhá verze Film Europe Channel, říká jeho šéf Ivan Hronec

A o čem snímek pojednává? Film je silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami. Natočil ho tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. Pro Film Europe je Život Adele dalším skvělým snímkem – vítěz špičkového festivalu, který jsme našli ještě před tím, než dostal hlavní cenu a objevily ho festivaly, pochválil si Hronec a dodal: Pomáháme českým a slovenským kvalitním kinům, filmovým klubům a filmovým festivalům. Naší misí je evropský film na všech distribučních úrovních. Film Europe provozuje kromě stejnojmenné stanice i tematické kanály Kino CS, Doku CS a Muzika CS.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.