Hlavní navigace

DreamSpark v ČR: Microsoft poskytuje studentům software zdarma

Jiří Macich ml.

Microsoft nabízí českým studentům zdarma obvykle nelevné softwarové nástroje pro vývojáře a návrháře a to v rámci programu DreamSpark. Česká republika se stává dvanáctou zemí, kde je tento program provozován. Podpora vzdělávání studentů patří k našim dlouhodobým a klíčovým aktivitám. Naším cílem je, aby co nejvíce studentů mělo přístup ke kvalitnímu softwaru a nejmodernějším aplikacím a mohli tak plně rozvíjet své nadání, říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft v České…

Microsoft nabízí českým studentům zdarma obvykle nelevné softwarové nástroje pro vývojáře a návrháře a to v rámci programu DreamSpark. Česká republika se stává dvanáctou zemí, kde je tento program provozován. Podpora vzdělávání studentů patří k našim dlouhodobým a klíčovým aktivitám. Naším cílem je, aby co nejvíce studentů mělo přístup ke kvalitnímu softwaru a nejmodernějším aplikacím a mohli tak plně rozvíjet své nadání, říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft v České republice.

Marcom

Není tajemstvím, že Microsoft chce tímto programem bojovat i se softwarovým pirátstvím. V rámci programu DreamSpark poskytuje studentům funkčně i časově neomezené nástroje jako je vývojářský balík Visual Studio 2008 v edici Professional, operační systém Windows Server 2008 v edici Standard a dále také Expression Studio 2 či XNA Game Studio 2.

Studenti potřebují pouze Windows Live ID účet a ISIC kartu. Již dříve Microsoft pro studenty a domácnosti prodloužil dostupnost kancelářské sady Office 2007 za zvýhodněnou cenu umožňující instalaci balíčku až na tři počítače. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
27. 11. 2008 9:10
V2 (neregistrovaný)
Tak tohle by se mělo tesat do kamene (z odkazované stránky): Poselství společnosti Microsoft v ČR Posláním společnosti Microsoft je umožnit lidem a organizacím v České republice zcela naplnit jejich potenciál podněcující rozvoj vzdělané a prosperující znalostní společnosti, a to prostřednictvím špičkového software, který s využitím umu českých odborníků vytváří bezpečné a důvěryhodné prostředí pro své uplatnění ve všech oborech a lidských činnostech.