Hlavní navigace

DreamSpark v ČR: Microsoft poskytuje studentům software zdarma

Jiří Macich ml.

Microsoft nabízí českým studentům zdarma obvykle nelevné softwarové nástroje pro vývojáře a návrháře a to v rámci programu DreamSpark. Česká republika se stává dvanáctou zemí, kde je tento program provozován. Podpora vzdělávání studentů patří k našim dlouhodobým a klíčovým aktivitám. Naším cílem je, aby co nejvíce studentů mělo přístup ke kvalitnímu softwaru a nejmodernějším aplikacím a mohli tak plně rozvíjet své nadání, říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft v České…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft nabízí českým studentům zdarma obvykle nelevné softwarové nástroje pro vývojáře a návrháře a to v rámci programu DreamSpark. Česká republika se stává dvanáctou zemí, kde je tento program provozován. Podpora vzdělávání studentů patří k našim dlouhodobým a klíčovým aktivitám. Naším cílem je, aby co nejvíce studentů mělo přístup ke kvalitnímu softwaru a nejmodernějším aplikacím a mohli tak plně rozvíjet své nadání, říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft v České republice.

KL2018 Tip nominace

Není tajemstvím, že Microsoft chce tímto programem bojovat i se softwarovým pirátstvím. V rámci programu DreamSpark poskytuje studentům funkčně i časově neomezené nástroje jako je vývojářský balík Visual Studio 2008 v edici Professional, operační systém Windows Server 2008 v edici Standard a dále také Expression Studio 2 či XNA Game Studio 2.

Studenti potřebují pouze Windows Live ID účet a ISIC kartu. Již dříve Microsoft pro studenty a domácnosti prodloužil dostupnost kancelářské sady Office 2007 za zvýhodněnou cenu umožňující instalaci balíčku až na tři počítače. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?