Hlavní navigace

Dropbox dohání konkurenci. Zvyšuje limit na 1 TB

Startup z YCombinatoru výrazně zlevňuje a svým předplatitelům služby Pro nabídne terabytový prostor v cloudu za deset dolarů.
Jan Beránek
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stejně jako Google, ale dráž než Microsoft. S cenami ale Dropbox už něco udělat musel. Jeho dosavadní ceník byl totiž v konkurenci desetidolarového Google Drive a dvaapůldolarového Microsoft OneDrive for Business jako z minulého století. Za deset dolarů totiž dosud klient získal 100 GB prostoru a za padesát dolarů 500 GB.

Startup zároveň s novou nabídkou rozšířil i možnosti, které jeho služba fposkytuje. Sdílené linky lze zaheslovat, lze nastavit expirační dobu nebo různá oprávnění pro sdílené adresáře.

Cenovou přetahovanou rozjel letos na jaře Google, který výrazně zlevnil svůj Drive – v některých případech až o 80 procent. Velké firmy jako Microsoft a Google se pravděpodobně rozhodly letos začít čistit trh od menších poskytovatelů, kteří jejich cenovou politiku nezvládnou. 

Dropbox zatím drží krok. Možná i proto, že má v zádech víc než miliardu dolarů investic. Letos začal výrazně posilovat. Už na jaře spustil službu Harmony, která mu otevírá dveře do korporací, a to nejen proto, že se naučil pracovat s dokumenty Microsoft Office. Další aplikace mají přibývat, ale i tak je potenciál Office jasně vyčíslený. Podle statistik Microsoftu používá Office každý sedmý člověk na planetě

MMkrize lavy

Díky akvizici DropTalku se služba naučila sdílet odkazy na svá data pomocí rozšíření v prohlížeči Chrome nebo v blízké budoucnosti i v mobilních telefonech.

Pro fotografy a kameramany připravila firma během dubna službu Carousell, která funguje v podstatě jako „jedno místo pro vzpomínky“. A teď přijde třetí novinka. Víc než 275 milionů uživatelů dostane chat.