Hlavní navigace

Druhý televizor má v Česku přes 30 % domácností, vedou obýváky

24. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GRAFY – Nejvíce lidí sleduje televizi mimo domácnost u svých příbuzných nebo známých na pravidelných návštěvách. V reálu je jich však něco málo přes 14 %.

Více než 30 % domácností má v současné době doma minimálně dva televizory. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Mediaresearch na vzorku 2200 domácností. Nejčastějším místem pro umístění televizoru se tradičně staly obývací pokoje. Pokud jde o hlavní přijímač, kladně v tomto případě odpovědělo téměř 94 % dotázaných. Umístění v ložnicích, kuchyni nebo jinde je pak už zanedbatelné. Vlastnictví tří a více televizí potvrdilo 6 % dotazovaných domácností, uvedla Pavla Chlebounová z Mediaresearch.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Šéfka Mediaresearch: Od začátku jsme říkali, že tendr ATO na peoplemetry byl fér

Nikoho asi nepřekvapí, že v naprosté většině případů jsou tyto přístroje umístěné v obývacích pokojích, potvrdila Chlebounová a dodala: Často se ale s televizemi setkáme i v ložnicích dospělých (15 % dotázaných domácností) nebo v dětském pokoji (11 %) či v kuchyni (9 %). A kde diváci sledují nejčastěji mimo své domovy? Vedou návštěvy s přibližně 14 %, na druhém místě jsou restaurace a bary s 5 % a jako třetí se s necelými 5 % umístily chaty a chalupy. Sledování mimo domov je však pouze občasnou aktivitou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.