Hlavní navigace

Duhan: do volby ředitele ČRo půjdu, o Medkově rezignaci jsem věděl dopředu

25. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

25. 2. 2010

UVNITŘ FOTO Prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan se s největší pravděpodobností přihlásí do výběrového řízení na nového generálního ředitele ČRo. Konkurz vyhlásila Rada ČRo ve středu odpoledne na stejném zasedání, na kterém nynější generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu Richard Medek oznámil úmysl k 28. únoru rezignovat na svou funkci.

K TÉMATU: Richard Medek rezignoval, Český rozhlas povede dočasně Peter Duhan

Samozřejmě se to chystám zvážit a s největší pravděpodobností se rozhodnu, že do toho půjdu, řekl Duhan v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny. Něco jsem do té práce přece jen investoval. A to jak do svého projektu, tak do představ odcházejícího ředitele. Stojí mi za to ještě jednou to vyzkoušet, dodal. Zájemci o účast ve výběrovém řízení na generálního ředitele ČRo se mohou hlásit rozhlasové radě do 30. dubna.

KOMENTÁŘ: Přesně načasovaná rezignace

Duhan rovněž LN řekl, že o chystané Medkově rezignaci věděl dopředu. Nebudu tajit, že s Richardem máme přátelský vztah. Svůj krok proto se mnou dopředu konzultoval. Nevěděl jsem pouze, ke kterému datu odstoupí. Finální rozhodnutí bylo na něm, uvedl. Duhan kategoricky vyloučil, že by za Medkovým rozhodnutím bylo něco jiného než jeho zdravotní stav a doporučení lékařů, aby funkci opustil.

Prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

cif-tip-firmy

Volba nového generálního ředitele ČRo proběhne těšně před letošními parlamentními volbami. Duhan se přesto neobává, že se z konkurzu stane horké předvolební téma a výběr ředitele bud zpolitizovaný. Nemyslím si, že by volba někoho z politiků zajímala. Budou mít dost starostí s kampaněmi. Jsem přesvědčen, že naše volba je nechá chladnými a proběhne v klidu, řekl.

Aby vůbec k volbě nástupce Richarda Medka mohlo dojít, musí poslanci zvolit jednoho až čtyři nové radní Českého rozhlasu. Třem radním totiž dnes vypršel mandát a jedno místo v radě je dlouhodobě neobsazené. Rada tedy nyní funguje v pěti členech, podle zákona by jich ale měla mít devět a pro zvolení ředitele je třeba nejméně šest hlasů rozhlasových radních.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.