Hlavní navigace

Dva miliony aktivních českých uživatelů ICQ (aktualizováno)

21. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V lednu letošního roku se počet českých uživatelů instant-messagingové služby ICQ přehoupl přes dva miliony. Více uživatelů má ICQ pouze v Rusku a Německu, ale tyto země mají také výrazně více obyvatel než Česko, což jen podtrhuje výsadní postavení ICQ u tuzemských uživatelů. Podle měření NetMonitor mělo přístup na Internet v prosinci 2007 už 4,6 milionu lidí v České republice. Samozřejmě se nabízí otázka, jestli v číslech ICQ nejsou mrtvé duše resp. již nepoužívaná uživatelská konta nebo více…

V lednu letošního roku se počet českých uživatelů instant-messagingové služby ICQ přehoupl přes dva miliony. Více uživatelů má ICQ pouze v Rusku a Německu, ale tyto země mají také výrazně více obyvatel než Česko, což jen podtrhuje výsadní postavení ICQ u tuzemských uživatelů. Podle měření NetMonitor mělo přístup na Internet v prosinci 2007 už 4,6 milionu lidí v České republice. Samozřejmě se nabízí otázka, jestli v číslech ICQ nejsou mrtvé duše resp. již nepoužívaná uživatelská konta nebo více kont jednoho uživatele. Podle tiskové zprávy jde o aktivní uživatele. Bohužel definice tohoto termínu chybí a zatím jsme se ji nedozvěděli ani na náš přímý dotaz. Není tedy jasné, kdo a jak se mezi aktivní uživatele počítá (např. podle četnosti přihlášení, data posledního přihlášení).

I tak jde ale o zajímavé číslo, které v českých podmínkách může konkurence ICQ jen tiše závidět. Je otázkou, proč je ICQ pro české uživatele tak lákavé. Domníváme se, že úspěch v České republice je výsledkem úzké spolupráce mezi společností ICQ, která nabízí nejnovější technologie, a portálem Atlas.cz, který dokáže ICQ zasadit do českého prostředí a zároveň mu poskytuje rozsáhlou a účinnou marketingovou podporu, míní Ofer Oved, viceprezidenta společnosti ICQ.

CIF23

Faktem ovšem je, že ICQ dominovalo už v době, kdy se Češi museli spolehnout na různé neoficiální lokalizace, které dlouho hrály hlavní role v žebřících nejstahovanějšího obsahu ze serverů jako je třeba naše sesterská Slunečnice.cz. Ještě v roce 2007, tedy v době existence oficiální lokalizované verze, byla neoficiální čeština do ICQ sedmým nejstahovanějším titulem českého původu. (Tisková zpráva #1, tisková zpráva #2)

Aktualizace (13:05): Dozvěděli jsme se, že aktivní uživatelé jsou ti, kteří se k ICQ přihlásili alespoň jednou během posledního měsíce.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).