Hlavní navigace

Dva roky placeného DVB-T2 v Rakousku, prodaných je sto tisíc dekodérů

16. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle mluvčího služby simpliTV Michaela Webera si většina zákazníků z důvodu nízké ceny vybrala přechod na vyšší balíček, který za cenu deseti eur umožňuje příjem přibližně čtyřiceti kanálů.

Včera, tedy ve středu 15. dubna, oslavila placená pozemní televize simpliTV v Rakousku, která je přenášena v modernějším standardu DVB-T2, dva roky od svého startu. Za tu dobu se prodalo sto tisíc dekodérů, které umožňují sledování takto kódovaných programů. Zdali se jedná o úspěch, nebo ne, necháme na posouzení našich čtenářů. Zájemci o službu simpliTV mají na výběr ze dvou možností – pořízení dekódovacího modulu, případně set-top-boxu s integrovaným dekodérem. Diváci v Rakousku mají na výběr, zdali zůstat u základní nabídky, kterou je možné získat v ceně zařízení, nebo přejdou na placenou variantu.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Korutany jako první zakódují v Rakousku po přechodu na DVB-T2 signál multiplexu B

Podle mluvčího služby simpliTV Michaela Webera si většina zákazníků z důvodu nízké ceny vybrala přechod na vyšší balíček, který za cenu deseti eur umožňuje příjem přibližně čtyřiceti kanálů z digitální zemské nabídky v Rakousku. Do tohoto počtu jsou ale pochopitelně započítány nejen kanály v normě DVB-T2, ale i původní stanice ve standardním rozlišení a přenosu signálu v DVB-T. První rakouskou spolkovou zemí, která přešla loni na podzim na vysílání multiplexu B do DVB-T2, byly Korutany. O rozšiřování technologie do dalších oblastí u našich jižních sousedů vás bude server DigiZone.cz samozřejmě informovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.