Hlavní navigace

DVB podtitulky České televize? Asi až ve veřejnoprávním multiplexu

19. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 12. 2007

Česká televize (ČT) zatím nezavede v zemském digitálním vysílání službu DVB podtitulků. V současné době tam na to není dost místa a počítáme s nimi spíše až v samostatném veřejnoprávním multiplexu, řekl serveru DigiZone.cz vedoucí vysílací techniky ČT Karel Trpák. Připomněl, že v současné době jsou v ostrém provozu DVB podtitulky u veřejnoprávní televize pouze na programu ČT 24 v paketu CS Link.

ebf - partner 1

DVB podtitulky představují pro diváky s přijímači digitálního televizního vysílání vyšší komfort při práci se skrytým titulkováním. Text DVB podtitulků je šířený v podobě obrázků – obdobně jako je tomu na DVD. Nikdo se set-top-boxem nebo televizorem s integrovaným digitálním tunerem tak nebude mít problémy s češtinou těchto textů. Navíc k nim budou moci lidé přistupovat jednoduše prostřednictvím vyhrazeného tlačítka na dálkovém ovládání těchto zařízení.

Karel Trpák také poopravil a doplnil několik informací, které jsme na DigiZone.cz publikovali v článku Skryté titulky na prahu digitální televizní éry. Jeho komentáře najdete jako dodatek k původnímu textu, obsahují mj. shrnutí všechno norem, které by měl přijímač digitálního televizního vysílání splňovat pro správné fungování v českém jazykovém prostředí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).