Hlavní navigace

DVB-T2 v Brně a v Ostravě spustí České Radiokomunikace 20. dubna, zároveň ohlásí i plány pro další lokality

Autor: České radiokomunikace
Jan Brychta

Další rozvoj přechodové DVB-T2 sítě 12, kterou provozují České Radiokomunikace, získává přesnější kontury. Koncem dubna se dočkají diváci v Brně a v Ostravě, zároveň operátor upřesní další postup výstavby sítě.

Doba čtení: 1 minuta

K anoncovanému spuštění vysílání přechodové DVB-T2 sítě pro Brno a Ostravu by mělo podle ředitele pro oblast strategie a regulace Marcela Procházky z Českých Radiokomunikací, které zmíněnou přechodovou DVB-T2 síť s číselným označením 12 provozují, dojít 20. dubna. Konkrétní vysílací pozice pro Brno a Ostravu ale zatím Procházka neupřesnil, v obou případech ale bude přechodová síť vysílat na kanálu 28. Obyvatelé Brna a Ostravy se tak stanou druhou lokalitou, kde bude nový vysílací standard zemské televize ve formátu DVB-T2/HEVC dostupný. Jako první spustily České Radiokomunikace vysílání z pražského Žižkova a středočeského Cukráku.

Marcel Procházka, ředitel pro oblast regulace a strategie společnosti České Radiokomunikace.

PSALI JSME: České Radiokomunikace spouští DVB-T2 přechodovou síť ze Žižkova a Cukráku

Vstup Novy do DVB-T2 se stále řeší

Zatím také není jasné, zda dojde k rozšíření programové nabídky v přechodové DVB-T2 síti Českých Radiokomunikací, ve které chybí třeba kanály skupiny Nova. Přechodová síť 12 provozovaná Českými Radiokomunikacemi aktuálně vysílá jedenáct programů z portfolia skupin Prima, Barrandov, Šlágr a Óčko. Konkurenční operátor, společnost Digital Broadcasting, čeká na dokončení mezinárodních koordinací a výstavbu přechodové DVB-T2 sítě chce zahájit, jakmile budou všechny tyto náležitosti splněny.

K TÉMATU: Digital Broadcasting ve spolupráci s Českou televizí prověřil výrobce technologií pro přechod na DVB-T2

Rozvoj veřejnoprávního multiplexu, jehož operátorem je Česká televize, zase brzdí absence potřebných legislativních změn. DVB-T2 multiplex České televize bude s největší pravděpodobností také jediným, který divákům nabídne vysílání svých stanic ve vysokém rozlišení, ostatní přechodové sítě nedisponují potřebnými kapacitami pro zařazení HD obsahu.

Našli jste v článku chybu?