Hlavní navigace

E-mail.cz se otevírá i cizím doménám. Ke každé dá až desítku účtů

Autor: Seznam.cz
Jan Beránek

Portál cílí na majitele domén bez hostingu, především malé podnikatele. Všechny funkce klasického seznamáckého freemailu dostanou zadarmo.

Freemail od Seznamu má ve své databázi víc než osm milionů aktivních adres. Teď rozjíždí službu, která by měla přitáhnout především malé podnikatele. 

Až deset adres si totiž mohou na freemailu rozjet majitelé vlastní domény. Stačí se zaregistrovat na mojedomena.seznam.cz. „V celém procesu je složitější pouze přesměrování MX záznamu v systému DNS, které je nutné provést u registrátora domény. Ten může v závislosti na registrátorovi trvat i delší čas,“ tvrdí na blogu firmy manažer Seznam E-Mail David Finger.

Nová schránka má stejné funkce jako běžně založený účet. „Tato funkce je sice dostupná pro kohokoliv, neznamená to ale, že nebudeme hlídat, zda adresy nejsou následně zneužívány pro rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení, či velkých objemů newsletterů. Tato funkce tedy není náhrada rozesílacího řešení například pro marketéry,“ dodává Finger. 

Našli jste v článku chybu?
30. 3. 2016 16:58
Lol Phirae (neregistrovaný)

Je pravda, že podpora na seznam mailu je někdy na zastřelení.

Poněkud eufemismus.

Nedávno jsem řešil, že mi moje maily právě zákanzíkům se seznam mailem padají do spamu

Neřešíme vůbec, pokud někdo uvedene email na Seznamu, je rovnou upozorněn, že to nemusí fungovat a že to nikdo řešit nebude, ať si v případě problémů zřídí funkční email jinde.

Jinak je produkt Seznamu skutečně unikátní - zahazovat do spamu nebo rovnou odmítat legitimní poštu, pouštět po desítkách denně naprosto typický spam …

31. 3. 2016 9:37
fd (neregistrovaný)

O kvalitnim antispamu bych si nedovolil mluvit ani v jenom pripade, seznam, google a ani microsoft antispam neumi. Spolehlive dorucuji zcela jasny spam, a spolehlive do spamu zarazuji, co spam neni. Jednorazove nakonfigurovany vlastni MTA funguje v tomto ohledu daleko lepe. Nadto ma provozovatel naprosto pod kontrolou co ano a co ne.