Hlavní navigace

E15.cz přešlo s mateřským deníkem pod nového vydavatele

19. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Část vydavatelství Mladá fronta se stěhuje pod křídla nového majitele. O tom se spekuluje jako o prostředníkovi pro přesun médií k CNC Daniela Křetínského.

Vydavatelský dům z pražských Holešovic posiluje. Podle zápisu v obchodním rejstříku firma Františka Savova (toho času v „londýnském exilu“) přepsala část aktiv na firmu Serafico investment, která má podle všeho zastřešovat přechod deníku E15 a dalších titulů do rukou CNC Daniela Křetínského

S informací přišel server Mediaguru, vydavatelství pak prodej potvrdilo v oficiálním prohlášení

Vydavatelství Mladá fronta a. s. si dovoluje oznámit, že dne 14. dubna uzavřela s nástupnickou společností Serafico investment s.r.o. smlouvu o prodeji části portfolia, jejímž předmětem byl prodej zahrnující zejména deník E15, tituly Bydlení Stavby Reality, Dieta, F.O.O.D., ForMen, Lidé a Země, Maminka, Mateřídouška, Moje Psychologie, Moje Zdraví, Právo a Byznys, ZEN, Betynka a část webů.

Savov, který mimochodem kdysi usiloval i o koupi vydavatelství Economia, si ale nadále nechává týdeník Euro a podle spekulací i pár dalších odborných titulů jako třeba Profit.

„Vydavatelství Mladá fronta se tak do budoucna bude orientovat na aktivity související především s ekonomickým týdeníkem Euro a novým portálem Euro.cz. Uvedené ekonomické tituly budou doplňovat a rozvíjet další nové produkty, projekty a odborně a společensky zaměřené eventy vznikající pod značkou Euro, kde máme jedinečné know-how,“ komentuje prodej generální ředitel Mladé fronty David Hurta.

Webové stránky E15.cz už mají nového vydavatele v patičce a na konci minulého týdne se objevovaly zprávy o tom, že už se z Modřan do Holešovic mají stěhovat první části vydavatelství

V samotných webových redakcích se podle informací Lupy nic moc nemění. V podstatě tam totiž není žádný překryv s médii CNC. Zatím nedošlo ani k žádným větším organizačním změnám. Jedinou personální změnou je odchod Jiřího Červenky z Autorevue, který do Mladé Fronty přešel právě z CNC. 

Content tip EARLY

V posilování na mediální scéně neváhají ani ostatní miliardáři. Během loňského roku se do médií pustila třeba i Penta. Ta si koupila vydavatelství VLP, které stojí za regionálním titulem Deník. A nové manažery pro modernizaci tradičního deníku získala podzimním pohlcením vydavatelství Tablet Media Michala Klímy

Nutno dodat, že v českém vydavatelství pohlcení investiční skupinou nevyvolalo tak bouřlivou reakci, jako třeba na Slovensku, kde z deníku Sme odešla velká část redakce včetně vedení

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).