Hlavní navigace

E15.cz přešlo s mateřským deníkem pod nového vydavatele

Jan Beránek

Část vydavatelství Mladá fronta se stěhuje pod křídla nového majitele. O tom se spekuluje jako o prostředníkovi pro přesun médií k CNC Daniela Křetínského.

Vydavatelský dům z pražských Holešovic posiluje. Podle zápisu v obchodním rejstříku firma Františka Savova (toho času v „londýnském exilu“) přepsala část aktiv na firmu Serafico investment, která má podle všeho zastřešovat přechod deníku E15 a dalších titulů do rukou CNC Daniela Křetínského

S informací přišel server Mediaguru, vydavatelství pak prodej potvrdilo v oficiálním prohlášení

Vydavatelství Mladá fronta a. s. si dovoluje oznámit, že dne 14. dubna uzavřela s nástupnickou společností Serafico investment s.r.o. smlouvu o prodeji části portfolia, jejímž předmětem byl prodej zahrnující zejména deník E15, tituly Bydlení Stavby Reality, Dieta, F.O.O.D., ForMen, Lidé a Země, Maminka, Mateřídouška, Moje Psychologie, Moje Zdraví, Právo a Byznys, ZEN, Betynka a část webů.

Savov, který mimochodem kdysi usiloval i o koupi vydavatelství Economia, si ale nadále nechává týdeník Euro a podle spekulací i pár dalších odborných titulů jako třeba Profit.

„Vydavatelství Mladá fronta se tak do budoucna bude orientovat na aktivity související především s ekonomickým týdeníkem Euro a novým portálem Euro.cz. Uvedené ekonomické tituly budou doplňovat a rozvíjet další nové produkty, projekty a odborně a společensky zaměřené eventy vznikající pod značkou Euro, kde máme jedinečné know-how,“ komentuje prodej generální ředitel Mladé fronty David Hurta.

Webové stránky E15.cz už mají nového vydavatele v patičce a na konci minulého týdne se objevovaly zprávy o tom, že už se z Modřan do Holešovic mají stěhovat první části vydavatelství

V samotných webových redakcích se podle informací Lupy nic moc nemění. V podstatě tam totiž není žádný překryv s médii CNC. Zatím nedošlo ani k žádným větším organizačním změnám. Jedinou personální změnou je odchod Jiřího Červenky z Autorevue, který do Mladé Fronty přešel právě z CNC. 

Content 2017 - tip Footshop

V posilování na mediální scéně neváhají ani ostatní miliardáři. Během loňského roku se do médií pustila třeba i Penta. Ta si koupila vydavatelství VLP, které stojí za regionálním titulem Deník. A nové manažery pro modernizaci tradičního deníku získala podzimním pohlcením vydavatelství Tablet Media Michala Klímy

Nutno dodat, že v českém vydavatelství pohlcení investiční skupinou nevyvolalo tak bouřlivou reakci, jako třeba na Slovensku, kde z deníku Sme odešla velká část redakce včetně vedení

Našli jste v článku chybu?
20. 4. 2016 14:30
Briber (neregistrovaný)

Žádný překryv? Živě nebo MM chápu, ale co právě Autorevue.cz a Auto.cz? To jsou dvě obecná automobilová média cílící úplně stejně. Tuto konkrétní akvizici trochu nechápu, na druhou stranu je otázka, jestli na AR má dnes magazín nějakou cenu. Po odchodu pana Jandy to šlo od 10 k 5 a pan Červenka to už nezachránil.

19. 4. 2016 23:06
petr (neregistrovaný)

I zive.cz už má v patičce "(c) 2016 Serafico investment s.r.o. ".