Hlavní navigace

Evropská vysílací unie zakládá expertní skupinu pro 3D vysílání

Expertní skupinu pro trojrozměrné televizní vysílání (3DTV) zakládá Evropská vysílací unie EBU, která sdružuje evropské veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice. Jejím cílem je sdružovat zkušenosti s tímto typem vysílání a výměna informací. Podle serveru Broadbandtvnew­s.com by měla také formulovat základní technické specifikace pro 3D vysílání z hlediska výroby, distribuce a přijímacích zařízení.

K TÉMATU: Na český trh míří 3D televizory. Bude na nich ale co sledovat?

Skupina se má poprvé sejít v březnu a má úzce spolupracovat s výbory asociace pro vysílání ve standardech DVB, ITU a SMPTE. Potřebu vytvořit podobný orgán, který by určil závaznou vysílací normu pro 3DTV, vyslovil v lednovém rozhovoru pro DigiZone.cz technický ředitel České televize Rudolf Pop. Právě na společné dohodě podle něj závisí, jak rychle se 3D vysílání rozšíří po celé Evropě.

TVCON 2018 Tip goNET

ROZHOVOR K TÉMATU: 3D televizory pro český trh? Letos na jaře, slibuje manažer Samsungu

Čekáme, jak se zachová EBU, které vysílací systémy pro 3D vybere, aby byly kompatibilní pro všechny evropské země a my bychom si mohli v rámci EBU vyměňovat pořady. Jakmile bude znám jeden nebo dva systémy, přijmeme je i my, řekl Pop. Česká televize je, stejně jako Český rozhlas, dlouholetým členem EBU.

Našli jste v článku chybu?