Hlavní navigace

Echo24.cz už je v NetMonitoru. Máme víc, než jsem čekal, říká Balšínek

David Slížek

Zpravodajsko-publicistický projekt Dalibora Balšínka se do veřejného měření návštěvnosti zapojil dříve, než se čekalo.

Čísla online deníku Echo24.cz se ve statistikách NetMonitoru objevila o přibližně dva měsíce dříve, než šéfredaktor Dalibor Balšínek avizoval – původně sliboval začátek podzimu. „Vstup do NetMonitoru vznikl trochu nedopatřením, chtěli jsme v něm být v červenci a srpnu, ale neveřejně. Ale najednou jsme veřejně,“ vysvětluje.

První výsledky ukazují, že projekt zaznamená denně v průměru kolem 11 tisíc RUest a 50 – 60 tisíc PV. Do statistik se započítávají i stránky placeného Týdeníku Echo, který redakce začala vydávat začátkem měsíce. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici čísla teprve od 14. července, nedá se z nich ještě usuzovat na nějaké větší trendy.

„Je to trochu víc než jsme očekávali. Návštěvnost nenakupujeme, nemáme žádné roboty, neslučujeme návštěvnost s jinými servery atd. I přesto očekáváme, že už v červenci budeme v NetMonitoru přes 100 tisíc, někde kolem 150 tisíc. Tedy více, než jsem plánoval,“ komentuje první veřejná čísla šéfredaktor Dalibor Balšínek. Při startu Echo24 říkal, že se chce do konce roku dostat na 100 tisíc uživatelů měsíčně, do tří let pak chce dosáhnout na 300 tisíc.

Čísla NetMonitoru podle něj zatím žádná převratná zjištění nepřinesla. „Jediným významým překvapením jsou předplatitelé Týdeníku Echo – tři čtvrtiny používají webové rozhraní, které mělo být jen doplňkem. Očekával jsem mnohem větší podíl z AppStore. Proto také urychlíme vývoj Androidu,“ dodává Balšínek.

Z výsledků za dva týdny se dá zatím vyčíst snad jen to, jak je návštěvnost serveru závislá na konkrétním obsahu. Zatímco první víkend Echo24 zaznamenalo tradiční pokles, druhý víkend byla návštěvnost v podstatě stejná jako ve všední den. Na nějakou větší analýzu čísel je ale zatím k dispozici málo údajů.

Marcom

Rosteme, říká každopádně Balšínek a odvolává se na interní měření v Google Analytics (GA): „Podle GA rosteme i v červenci  - duben byl 224, květen 248, červen 262 a červenec vypadá na 280 tisíc,“ doplňuje. 

Vzhledem k různým metodikám se čísla GA samozřejmě nedají přímo porovnávat s NetMonitorem. To, jestli se trend potvrdí i ve veřejných statistikách, bude jasné až za několik týdnů.

Našli jste v článku chybu?
29. 7. 2014 15:39
Roman (neregistrovaný)

Na projekt Echo24.cz jsem se těšil, ale během týdne od jeho spuštění jsem tam přestal chodit. Opravdu to se seriózním zpravodajstvím nemá moc společného. Ty tanečky, co dělali kolem Babiše a naprosto bezvýznamného a běžného šetření jim místně příslušného finančního úřadu ohledně jejich sídla mě jenom utvrdilo v tom, že se nesnaží o nic jiného, než za každou cenu dosáhnout toho, aby se o nich vůbec mluvilo. Od Balšínka bych čekal trošku jiný přístup, nicméně pro mě už je ten zpravodajský server o…

29. 7. 2014 10:26
x (neregistrovaný)

Bodejď by neměli návštěvnost, když vsadili na skandální články, kde dělají z komára velblouda, redaktor se zeptá na názor a pak dá do článku pravý opak a když vznikne pseudoskandál, vydají za pár dnů další článek v podobném duchu. Hlavně když se zobrazí dost reklamy.

Škoda, že je u nás kvalitního zpravodajství málo. Asi se tím nedá uživit. Echo24 to ale určite zlepšit nechce.