Hlavní navigace

Ego

28. 4. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Téma Eurotelu a odvolání jeho ředitele v posledních týdnech hýbe médii. Český Telecom kupí jednu záminku za druhou, proč by měl být Terrence Valeski odvolán. Nejdříve to bylo spuštění CDMA, pak spuštění CDMA bez licence, nyní deset milionů korun ztracených za analýzu možností privatizace Českého Telecomu. Tím skutečným důvodem však bude ego.

Valeski vybudoval jednoho z nejúspěšnějších telekomunikačních operátorů minimálně v evropském měřítku. Sám má ve světě telekomunikací velké renomé, a i když je to dáno nepochybně i tlakem konkurence, je Eurotel jednou z firem, díky nimž se Česká republika netopí v naprostém telekomunikačním marastu.

Na straně Českého Telecomu stojí Gabriel Berdár. Člověk, který telekomunikacím vůbec nerozumí. Na krku má socialistický moloch s téměř deseti tisíci zaměstnanci, do něhož vcházel se silnými manažerskými řečmi, avšak ani po takřka roce práce není na Českém Telecomu vidět změna k lepšímu. Navíc se mu neustále zhoršují hospodářské výsledky.

MM socky3

A když má člověk podřízeného, který jej po všech stránkách přesahuje (a patrně bere i více peněz…), má sklon důsledně vyžadovat projevy oddanosti a poslušnosti i tam, kde by mu to bylo lhostejné, kdyby cítil, že má nad tím druhým převahu. Zkrátka aby si dokázal, že je to stále ještě on, kdo tady tomu šéfuje.

Předpokládám tedy, že pokud chtěl Berdár na důkaz věrnosti políbit ručku, Valeski to odmítl, protože má problém podřídit se někomu, koho považuje za méně schopného. To Berdára z výše uvedených důvodů naštvalo a rozhodl se zkrotit odbojného podřízeného. Máme se tedy ještě na co těšit, protože Berdár teď nemůže couvnout, jinak by ztratil autoritu.

Autor článku

Score => Lupa.cz => M&W => Advertures => McCann Prague => Leagas Delaney Hamburg / Prague => Dark Side => [?]