Hlavní navigace

Tvůrci CSS Hatu uvedli nový plugin do Photoshopu na ukládání obrázků pro web

Marek Janouš

Plugin Enigma64 má oslovit webové designéry: ušetřit jim čas jinak strávený ručním ukládáním prvků designu jako jednotlivých obrázků.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražské vývojářské studio abdoc.net, vystupující také jako Piffle LLC nebo co tvůrci CSS Hat, vedené Lukášem Hurychem, uvedlo svou nejnovější „hračku“ pro webové návrháře: plugin do Photoshopu pod názvem Enigma64. Je placený — stojí $14,99.

Řeší úkol jinak pracného ukládání jednotlivých obrázků z návrhu webové stránky ve Photoshopu. Autoři plugin nabízejí pod sloganem „ušetřete minutu na obrázek“. V součtu to může být dost času. Plugin ukládané obrázky optimalizuje pro web. Tvůrci se chlubí údajně nejúčinnější kompresí PNG na trhu.

Vedle PNG nebo JPEG podporuje uložení ve tvaru Base64 — to je způsob kódování binárních dat do textu a hodí se tehdy, potřebujete‑li přenést mnoho drobných souborů, například náhledů, a jejich uložení jako jednotlivé soubory a přenášení jednotlivě by bylo pomalejší než přenesení v kuse a provedení s nimi něčeho na straně klienta.