Hlavní navigace

ENUM Federation sídlící v Praze chce propagovat ENUM

9. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno vzniklé zájmové sdružení právnických osob ENUM Federation chce přispět propagaci a podpoře rozvoje systému ENUM. U jeho zrodu stojí zástupci největších ENUM registrů v Evropě z Rakouska, Německa, Holandska, Velké Británie a České republiky. ENUM Federation má sídlo v Praze. Naší společnou vizí je svět, ve kterém lidé mohou a budou běžně telefonovat přes Internet. Protože ENUM je technologie, která běžného uživatele nemusí zajímat, chceme v ENUM Federation spojit síly na mezinárodní…

Nedávno vzniklé zájmové sdružení právnických osob ENUM Federation chce přispět propagaci a podpoře rozvoje systému ENUM. U jeho zrodu stojí zástupci největších ENUM registrů v Evropě z Rakouska, Německa, Holandska, Velké Británie a České republiky. ENUM Federation má sídlo v Praze. Naší společnou vizí je svět, ve kterém lidé mohou a budou běžně telefonovat přes Internet. Protože ENUM je technologie, která běžného uživatele nemusí zajímat, chceme v ENUM Federation spojit síly na mezinárodní úrovni a věnovat se propagaci produktů a služeb, které ENUM podporují. říká Pavel Tůma, předseda představenstva ENUM Federation, který ve sdružení CZ.NIC řídil projekt zavádění ENUM pro Českou republiku.

Prvním úkolem ENUM Federation bude vytvořit značku, která na trhu jasně identifikuje a zviditelní výrobky a služby, které ENUM podporují. Jejich uživatelé tak budou mít jistotu, že se díky nim mezi sebou dovolají přes Internet zdarma, nastínil Pavel Tůma plány ENUM Federation pro nejbližší období. Sdružení CZ.NIC spustilo registr domén systému ENUM do komerčního provozu koncem ledna 2007. Domény ENUM v současnosti registruje už 21 registrátorů. CZ.NIC minulý týden avizovalo, že v rámci své akademie bude pořádat kurzy týkající se mimo jiné i technologie ENUM. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.