Hlavní navigace

Erotické televize budou moci vysílat po celý den, nejen po 22. hodině

22. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 9. 2010

Nejen mezi desátou hodinou večer a šestou ranní, ale po celý den budou moci v České republice vysílat placené erotické kanály. Jedinou podmínkou je, že jejich provozovatel nebo poskytovatel bude muset zajistit, že k nim přes den nebudou mít přístup děti a mladiství. Na čtrnáctém podzimním setkání provozovatelů elektronických komunikací v Nymburku to dnes řekl advokát Antonín Hedrlín.

K TÉMATU: Erotické kanály v Česku: je jich málo a moc se o nich nemluví

Pokud provozovatel uzavře smlouvu o dodávání tohoto programu s osobou starší 18 let a zároveň jí dodá technické opatření, kterým bude možné toto vysílání zablokovat pro děti a mládež, bude možné takový program šířit po celý den, prohlásil Hedrlín. Změnu obsahuje zákon o audiovozuálních mediálních službách na vyžádání, který začal platit letos v červnu a zavádí regulaci televizního vysílání a videa na internetu.

BRAND23 Workshop

ROZHOVOR: Erotický kanál musí mít děj, jinak jde o porno, říká místopředseda Rady pro vysílání

Stejnou možnost budou mít provozovatelé převzatého vysílání, pokud splní podmínku, že se k těmto programům nebudou moci dostat děti a mladiství, tedy poskytne službu rodičovský zámek, dodal Hedrlín. Erotické kanály se ale nesmí objevit v základní nejnižší programové nabídce, kterou kabelové společnosti a provozovatelé IPTV poskytují všem svým zákazníkům.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).