Hlavní navigace

Eurosport přišel o vysílací práva pro tenisový turnaj Roland Garros

6. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 6. 2011

Panevropský sportovní kanál Eurosport přišel o vysílací práva pro prestižní tenisovou událost Roland Garros na roky 2012 až 2016. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou vydala společnost MP&Silva. Právě ta se stala jejich novým držitelem. Firma podepsala smlouvu s Francouzskou tenisovou federací (French Tennis Federation). MP&Silva není v oblasti vysílacích práv neznámým pojmem. Vysílatelé od ni nakupují například italskou fotbalovou ligu a v některých oblastech i anglickou Premier League.

Content First 2022_tip temata

Z ARCHIVU: Tenisový Roland Garros na Eurosportu 3D v digitální kabelovce UPC

Pro Evropskou vysílací unii (EBU) jde tak o velkou ránu, protože signál Eurosportu zasahuje přibližně do 120 milionů domácností, uvedl server Rapid TV News. Věříme, že naše partnerství s MP & Silva nám umožní flexibilnější přístup k nalezení výhodných obchodních partnerů na každém trhu. Zároveň nám to umožní také co nejširší a nejhlubší pokrytí této vzrušují události, uvedl při příležitosti podepsání kontraktu s novým držitelem vysílacích práv pro Roland Garros ředitel pro média a sponzoring Francouzské tenisové federace Michel Grach.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.