Hlavní navigace

Evropská komise bude řešit tři stížnosti na Google

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kolem internetového kolosu Google je v posledních týdnech opravdu hodně rušno, což pravidelní čtenáři Lupy jistě vědí. Nyní se chováním amerického internetového kolosu hodlá opět zabývat Evropská komise. Ta s Googlem v minulosti již vážným tónem vedla diskusi o ochraně soukromí uživatelů nebo projektu digitalizace knih. Nyní bude řešit tři stížnosti týkající se pravidel hospodářské soutěže, resp. jejich údajného porušování. Na Google si v Bruselu stěžovaly britský vyhledávač zboží Foundem,…

Kolem internetového kolosu Google je v posledních týdnech opravdu hodně rušno, což pravidelní čtenáři Lupy jistě vědí. Nyní se chováním amerického internetového kolosu hodlá opět zabývat Evropská komise. Ta s Googlem v minulosti již vážným tónem vedla diskusi o ochraně soukromí uživatelů nebo projektu digitalizace knih. Nyní bude řešit tři stížnosti týkající se pravidel hospodářské soutěže, resp. jejich údajného porušování. Na Google si v Bruselu stěžovaly britský vyhledávač zboží Foundem, francouzské stránky Ejustice.fr a britský vyhledávač Ciao.

U dvojice britských stěžovatelů je mimochodem známo napojení na Microsoft, na což Google neváhal upozornit. Ciao mu dokonce patří. Google potvrdil, že jej Evropská komise informovala o stížnostech, kterými se bude zabývat. Google se ale zatím snaží držet klidnou tvář. Je prý přesvědčen, že jednal vždy v souladu s evropským právem týkajícím se hospodářské soutěže. Podobnou jistotu ale v minulosti vyjadřovaly i společnosti Microsoft nebo Intel, na které si Evropská komise rovněž posvítila a nebylo to pro ně vůbec milé projevení zájmu. Vývoj stížností budeme samozřejmě sledovat. (European Public Policy Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).