Hlavní navigace

Evropská komise kritizuje digitální uzavřenost Řecka

20. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 10. 2006

Liberalizace televizního trhu v Řecku selhala, země je pozadu zbytkem Evropské unie a čelí pokutám od Evropské komise. Řekové musí dohnat vleklé zpoždění v zavádění direktivy, která se zabývá vysílacími službami. Noví zájemci musí mít volné ruce, aby mohli nabízet své služby a zemské digitální vysílání především, pokárala zemi komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová. Evropská komise už před časem zmínila, že Atény selhaly v liberalizaci trhu telekomunikací a obyvatelé tak mají jen omezený výběr telefonních operátorů a intenternetových služeb. Informaci přinesl server Broadbandtvnew­s.com.

Nejen Řecko si od Neelie Kroesové vytáhlo černého Petra za digitalizaci. Za státní monopol v provozování multiplexů DVB-T poslala komisařka tento týden před soud Švédsko (viz aktualita). Dostane se za průtahy v zavádění digitálního vysílání na listinu hříšníků i Česká republika?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).