Hlavní navigace

Facebook a Gmail si prý chtějí více vzájemně konkurovat

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních dnech se množí spekulace, že by si komunitní server Facebook a e-mailová služba Gmail měly začít více vzájemně konkurovat. Zatím jsou ale všechny dostupné informace striktně neoficiální. Server TechCrunch s odvoláním na nejmenovaný obeznámený zdroj tvrdí, že Facebook chystá pod kódovým označením Titan vlastní e-mailovou službu pro své uživatele. Různí analytici sice věští e-mailu brzký konec právě kvůli sociálním sítím, ale stejné odhady tu byly i při masovém nástupu instant…

V posledních dnech se množí spekulace, že by si komunitní server Facebook a e-mailová služba Gmail měly začít více vzájemně konkurovat. Zatím jsou ale všechny dostupné informace striktně neoficiální. Server TechCrunch s odvoláním na nejmenovaný obeznámený zdroj tvrdí, že Facebook chystá pod kódovým označením Titan vlastní e-mailovou službu pro své uživatele. Různí analytici sice věští e-mailu brzký konec právě kvůli sociálním sítím, ale stejné odhady tu byly i při masovém nástupu instant-messagingu a přesto je stále e-mail velmi oblíbeným komunikačním prostředkem. Facebook by údajně měl nabídnout plně funkční e-mailovou službu s přístupem k poště přes POP3 nebo IMAP (čili žádný hybrid naroubovaný např. na stavové zprávy).

Gmail od Googlu by měl naopak v brzké době uživatelům předložit nové komunitní funkce. S odvoláním na prý dobře informované zdroje to tvrdí list The Wall Street Journal. Hovoří se konkrétně o nějaké formě implementace mikroblogování nebo sdílení multimediálního obsahu. Přesná podoba začlenění těchto funkcí je ovšem záhadou. Gmail by mohl následovat konkurenční Yahoo Mail, který již nyní umožňuje propojení účtu s Facebookem nebo Twitterem. Také by se ale Google mohl pustit do většího propojení s vlastními službami (YouTube, Picasa, Latitude) nebo by mohl zužitkovat některé postupy testované v rámci Google Wave. Zatím nezbývá než čekat na oficiální informace, jak se situace vyvine.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.