Hlavní navigace

Facebook používá už i vaše telefonní číslo pro inzerci

Daniel Dočekal

Cílení podle telefonní čísla je novinka v nabídce Facebooku pro inzerenty. A pokud si dobře pamatujete, tak je to pouze pár měsíců, co Facebook zahájil mohutnou kampaň týkající se doplňování telefonních čísel uživateli. Těm ale tehdy tvrdil, že znalost telefonního čísla přispěje k lepšímu zabezpečení jejich účtu.

Cílení podle telefonní čísla je novinka v nabídce Facebooku pro inzerenty. A pokud si dobře pamatujete, tak je to pouze pár měsíců, co Facebook zahájil mohutnou kampaň týkající se doplňování telefonních čísel uživateli. Těm ale tehdy tvrdil, že znalost telefonního čísla přispěje k lepšímu zabezpečení jejich účtu.

Marcom

Stále platí, že Facebooku je vhodné svěřit pouze jméno a příjmení, falešné datum narození a rozhodně ho nepoužívat s e-mailovou adresou, která je vaší skutečnou (z hlediska soukromí i bezpečnosti je dobré si pro Facebook založit zcela oddělenou mailovou adresu). Nic dalšího už Facebook nepotřebuje – byť se bude vždy snažit další informace získat. Bude samozřejmě chtít vědět vaše telefonní číslo, kde bydlíte, kam chodíte (či jste chodili) do školy, kde jste zaměstnáni. Stejně tak vás bude periodicky oslovovat s možnosti „najít vaše přátele“ tím, že mu zadáte přihlašovací údaje k vaší poštovní schránce (odkud samozřejmě stáhne všechny e-maily a bude je používat k vlastním účelům).

Právě e-maily a telefony Facebook nabízí inzerentům jako další možnosti cílení – Custom Audience targeting product umožňuje inzerentům (firmám) nahrát na Facebook telefonní čísla či e-maily lidí a Facebook poté může inzerci cílit přímo na ně. Bohužel je zjevné, že řada inzerentů i firem bude na Facebook nahrávat své databáze mailů i telefonních čísel – a vůbec jim nebude docházet, že pouze rozšiřují databázi Facebooku a někomu zcela cizímu předávají osobní informace svých zákazníků. 

Našli jste v článku chybu?
20. 11. 2012 21:57
Přezdívka (neregistrovaný)

Ne každý je tak superchytrý a neomylný, že pozná, že když Daniel Dočekal napíše "stáhne email", myslí "stáhne emailovou adresu". Takto jen šíříte paniku, což je vám asi vlastní, ale není to fér vůči čtenářům. Kdybyste si raději odpustil ty kecy a napsal to pořádně.

20. 11. 2012 19:52
CCblue (neregistrovaný)

Subjekt, který nepodlehne pokušení, se vylučuje z evoluce. Pokud totiž subjekt nepodlehne žádnému pokušení, nemůže se rozmnožit :-)