Hlavní navigace

Facebook zase spadl. Během září jde už o třetí výpadek

28. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší sociální síť má technické trable čím dál tím častěji. Problémy měl i Instagram. Podle prvních zpráv může být příčina v rozhraní Facebook Graph API.

Facebook se kolem deváté hodiny večerní odmlčel. Twitter ožil nadáváním na to, že nefunguje Facebook a hashtag #facebookdown je rázem jedním z velkých témat konkurenční sociální sítě. 

Server Mashable označil problém ve službě Facebook Graph, kterou využívají vývojáři k integraci svých aplikací a Facebooku. Spolu s Facebookem nejel ani obrázkový Instagram, který tým Marka Zuckerberga postupně integruje do hlavní služby. 

MM socky3

„Pracujeme s naším infrastrukturním týmem a hledáme jádro problému a budeme vás brzy informovat o dalším vývoji,“ hlásí Facebook. Po hodině a půl se sociální síť začala, s občasnými výpadky, rozbíhat. Podobný problém se objevil už 17. a 24. září.

Není to přitom dlouho, co Facebook oznámil miliardu aktivních uživatelů. Počtem obyvatel se zařadil mezi největší globální „státy“. Největší světová sociální síť má dnes kolem 1,5 miliardy uživatelů, ale jen na měsíční bázi. Aby byla v jeden den připojena celá miliarda lidí, to servery Facebooku ještě nezažily. Na konci srpna ale byla hranice pokořena. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.