Hlavní navigace

Facebookové Poke vstává z mrtvých, coby zbytečná konkurence Snapchatu

Daniel Dočekal

Očekávaná konkurence Snapchatu od Facebooku už má jasné obrysy. Facebook v pátek oznámil, že jde o Poke, aplikaci umožňující poslat přátelům text, fotografii či video. Poslaná zpráva ale přestane existovat po 1, 3, 5 nebo 10 sekundách. Vzhledem k tomu, že není ani Apríl ani Silvestr, je nutné předpokládat, že to Facebook myslí vážně.

Očekávaná konkurence Snapchatu od Facebooku už má jasné obrysy. Facebook v pátek oznámil, že jde o Poke, aplikaci umožňující poslat přátelům text, fotografii či video. Poslaná zpráva ale přestane existovat po 1, 3, 5 nebo 10 sekundách. Vzhledem k tomu, že není ani Apríl ani Silvestr, je nutné předpokládat, že to Facebook myslí vážně.

Poke byla jedna z tradičních funkcí Facebooku, která se nikdy neujala a jenom málokdo tušil, k čemu vlastně slouží a proč vůbec existuje. Sám Facebook ji několikrát z rozhraní odstraňoval a poté vracel.

Content 2017 - tip Footshop

DODATEK – TechCrunch přináší Your Facebook Pokes Are Stored For Two Days, Then Their Encryption Keys Are Deleted, podle kterého jsou prý klíče použité k šifrování vaší zprávy smazány po dvou dnech. Kopie klíčů jsou prý mazány po 90 dnech. Takže se prý nemusíte Poke bát. A jakkoliv vše ostatní co na Facebokou napíšete (či dostanete)  Facebook zpracovává a uchovává (minimálně do smazání vašeho účtu, ale většinou ještě déle), tady tomu tak prý není.

Zdroj: Introducing Poke for Mobile

Našli jste v článku chybu?
23. 12. 2012 16:17
Drnec (neregistrovaný)

Mé Vánoce jsou zachráněny :D:D Tenhle výtlem mi vydrží až na Silvestra! „Injektivum“ :D

23. 12. 2012 15:09
Přezdívka: (neregistrovaný)

Když je v titulku nějaké injektivum, napsal to velký, neomylný, vševědoucí a dokonalý Daniel Dočekal, který všude byl a od všeho má klíče.

Není zbytečná spíš ta slizkost?