Hlavní navigace

Facebookové Poke vstává z mrtvých, coby zbytečná konkurence Snapchatu

23. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Očekávaná konkurence Snapchatu od Facebooku už má jasné obrysy. Facebook v pátek oznámil, že jde o Poke, aplikaci umožňující poslat přátelům text, fotografii či video. Poslaná zpráva ale přestane existovat po 1, 3, 5 nebo 10 sekundách. Vzhledem k tomu, že není ani Apríl ani Silvestr, je nutné předpokládat, že to Facebook myslí vážně.

Očekávaná konkurence Snapchatu od Facebooku už má jasné obrysy. Facebook v pátek oznámil, že jde o Poke, aplikaci umožňující poslat přátelům text, fotografii či video. Poslaná zpráva ale přestane existovat po 1, 3, 5 nebo 10 sekundách. Vzhledem k tomu, že není ani Apríl ani Silvestr, je nutné předpokládat, že to Facebook myslí vážně.

Poke byla jedna z tradičních funkcí Facebooku, která se nikdy neujala a jenom málokdo tušil, k čemu vlastně slouží a proč vůbec existuje. Sám Facebook ji několikrát z rozhraní odstraňoval a poté vracel.

MMF24

DODATEK – TechCrunch přináší Your Facebook Pokes Are Stored For Two Days, Then Their Encryption Keys Are Deleted, podle kterého jsou prý klíče použité k šifrování vaší zprávy smazány po dvou dnech. Kopie klíčů jsou prý mazány po 90 dnech. Takže se prý nemusíte Poke bát. A jakkoliv vše ostatní co na Facebokou napíšete (či dostanete)  Facebook zpracovává a uchovává (minimálně do smazání vašeho účtu, ale většinou ještě déle), tady tomu tak prý není.

Zdroj: Introducing Poke for Mobile

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).