Hlavní navigace

Fashion TV HD na satelitu zakódovala svůj signál

25. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 1. 2010

Dnes došlo na satelitu Eurobird 9 na pozici 9 st. východně pravděpodobně k definitivnímu zakódování módního kanálu Fashion TV ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Diváci, kteří mohli dříve sledovat program bez dekódovací karty, nyní vidí pouze černou obrazovku a oznámení o kódovaném signálu Viaccess. Program vysílá v izraelském paketu RRsat Global Communications Network.

V tuto chvíli prozatím není známé, zda došlo ke konečnému rozhodnutí, nebo bude signál opět dostupný volně. Nekódované vysílání FTV HD vydrželo na satelitu poměrně dlouho, a to od poloviny října předloňského roku. FTV HD nabízí divákům nejen lepší kvalitu obrazu a zvuku, ale také nové pořady “high lifestyle” a “high fashion”. Samotný kanál se prezentuje jako největší módní médium na světě a vysílá od roku 1997. Fashion TV má svou mutaci také pro český a slovenský trh. Její nekódované vysílání je možné najít na pozici 16 st. východně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.