Hlavní navigace

FBI: Náš odblokovací nástroj na iPhony nefunguje na nové modely

Autor: Apple
Jan Beránek

V kauze zašifrovaného iPhonu střelce ze San Bernardina je jasno. FBI si sehnala člověka, který telefon odblokuje. Univerzální řešení ale úřady nemají.

Prolomili zabezpečení u iPhonu 5C, ale dál se zatím nedostali. Podle agentury Reuters to přiznal šéf FBI James Comey„Máme nástroj, který funguje jen na některých telefonech,“ tvrdil na šifrovací konferenci v Kenyon College v Ohiu. Podle agenta jejich technika nefunguje u modelů od verze 5S výše.

Ačkoliv nejde technologie vyšetřovatelů použít pro novější modely, FBI to nevzdává. Zkouší se k univerzálnímu klíči dostat za pomoci soudů. Přístup k zašifrovaným iPhonům by se agentům totiž hodil i v jiných případech než jen u přestřelky v San Bernardinu

A je to právě otázka, jestli má výrobce telefonů poskytovat úřadům nástroj na odemykání zašifrovaných mobilů, nebo ne. Ta poslední měsíce lomcuje Silicon Valley. 

„Potěšila nás podpora celé Ameriky. Vydržíme. Věříme tomu, že máme zodpovědnost za ochranu vašich dat a vašeho soukromí. Dlužíme to našim zákazníkům a dlužíme to i této zemi,“ dokončil Tim Cook svůj proslov na prezentaci nových produktů. 

Marcom

Každopádně šifrování začalo být zase sexy. Kompletní šifrování veškeré komunikace třeba ohlásil WhatsApp. Komunikační aplikace posbírala zatím miliardu uživatelů. A všichni budou teď mít šifrované nejen zprávy, ale i videa nebo obrázky. 

Podle vyjádření firmy i hlasové hovory. Koneckonců, majitel WhatsAppu, Facebook, si bere ochranu soukromí za jeden ze svých cílů, ať už to může znít jakkoliv paradoxně. 

Našli jste v článku chybu?
8. 4. 2016 12:03
lol (neregistrovaný)

FBI spravi Apple PR s tym ze "oficialne" su nove iJablka v "bezpeci". Apple im na oplatku poskytne sucinnost ak sa bude treba do tychto "bezpecnych" zariadeni dostat. Jak jednoduche

8. 4. 2016 10:53
Radek (neregistrovaný)

Ha, tak já provedu upgrade na novější model ještě dnes!

Jen nechápu.. odkdy dělá FBI marketing pro Apple? :)