Hlavní navigace

FBI: Náš odblokovací nástroj na iPhony nefunguje na nové modely

8. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Apple
V kauze zašifrovaného iPhonu střelce ze San Bernardina je jasno. FBI si sehnala člověka, který telefon odblokuje. Univerzální řešení ale úřady nemají.

Prolomili zabezpečení u iPhonu 5C, ale dál se zatím nedostali. Podle agentury Reuters to přiznal šéf FBI James Comey„Máme nástroj, který funguje jen na některých telefonech,“ tvrdil na šifrovací konferenci v Kenyon College v Ohiu. Podle agenta jejich technika nefunguje u modelů od verze 5S výše.

Ačkoliv nejde technologie vyšetřovatelů použít pro novější modely, FBI to nevzdává. Zkouší se k univerzálnímu klíči dostat za pomoci soudů. Přístup k zašifrovaným iPhonům by se agentům totiž hodil i v jiných případech než jen u přestřelky v San Bernardinu

A je to právě otázka, jestli má výrobce telefonů poskytovat úřadům nástroj na odemykání zašifrovaných mobilů, nebo ne. Ta poslední měsíce lomcuje Silicon Valley. 

„Potěšila nás podpora celé Ameriky. Vydržíme. Věříme tomu, že máme zodpovědnost za ochranu vašich dat a vašeho soukromí. Dlužíme to našim zákazníkům a dlužíme to i této zemi,“ dokončil Tim Cook svůj proslov na prezentaci nových produktů. 

Marketing Meeting balicek

Každopádně šifrování začalo být zase sexy. Kompletní šifrování veškeré komunikace třeba ohlásil WhatsApp. Komunikační aplikace posbírala zatím miliardu uživatelů. A všichni budou teď mít šifrované nejen zprávy, ale i videa nebo obrázky. 

Podle vyjádření firmy i hlasové hovory. Koneckonců, majitel WhatsAppu, Facebook, si bere ochranu soukromí za jeden ze svých cílů, ať už to může znít jakkoliv paradoxně. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).