Hlavní navigace

Febio TV předpovídá novým televizím pětadvacetiprocentní podíl na trhu

Vedení Febio TV se domnívá, že nové digitální televize by mohly mít na trhu do roku 2014 až pětadvacetipro­centní podíl. Taková je alespoň představa manažera této televize Petra Sládečka.

Šlo by o celou šestku nových televizí (Óčko, Febio TV, TV Barrandov, Z1, TV Pohoda a RTA; pozn. red.), ale i o ty stávající, které jsou na kabelu nebo satelitu. V tomto podílu by byli také ti, kteří ještě na trh přijdou, konstatoval Sládeček.

V současné době se pohybuje podíl kabelových, satelitních a dalších kanálů, které mohou přijímat zatím minority, kolem 9,6 %. Zájem o tyto programy však mezi roky 2006 a 2007 vzrostl o tři procenta, což je podle Sládečka známkou, že se zvyšuje zájem i o jiné kanály, než je ČT, Nova a Prima. Pokud by podíl těchto televizí rostl ročně o jeden procentní bod, v roce 2014 bychom se dostali na 17 %. My si však myslíme, že příchod plnoformátových televizí TV Barrandov a Febio TV nastartuje růst ostatních. Podíl by tedy nemusel být 17 %, ale 25, řekl manažer televize. Co se týká samotné Febio TV, zde počítá Sládeček s desetiprocentním podílem na trhu v roce 2014.

Petr Sládeček také uvedl pro DigiZone na pravou míru financování televize, které bylo probíráno v Hospodářských novinách. Naším investorem byla a stále je společnost Arca Capital Bohemia a garantuje zároveň naši investici u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Z hlediska nákladů ovšem televize zbrojí, takže se snažíme získat ještě širší podporu investorů, abychom byli kapitálově silnější, zdůvodnil důvody potřeby dalších investic Sládeček.

Našli jste v článku chybu?