Hlavní navigace

Febio TV předpovídá novým televizím pětadvacetiprocentní podíl na trhu

20. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 11. 2007

Vedení Febio TV se domnívá, že nové digitální televize by mohly mít na trhu do roku 2014 až pětadvacetipro­centní podíl. Taková je alespoň představa manažera této televize Petra Sládečka.

Šlo by o celou šestku nových televizí (Óčko, Febio TV, TV Barrandov, Z1, TV Pohoda a RTA; pozn. red.), ale i o ty stávající, které jsou na kabelu nebo satelitu. V tomto podílu by byli také ti, kteří ještě na trh přijdou, konstatoval Sládeček.

KL24

V současné době se pohybuje podíl kabelových, satelitních a dalších kanálů, které mohou přijímat zatím minority, kolem 9,6 %. Zájem o tyto programy však mezi roky 2006 a 2007 vzrostl o tři procenta, což je podle Sládečka známkou, že se zvyšuje zájem i o jiné kanály, než je ČT, Nova a Prima. Pokud by podíl těchto televizí rostl ročně o jeden procentní bod, v roce 2014 bychom se dostali na 17 %. My si však myslíme, že příchod plnoformátových televizí TV Barrandov a Febio TV nastartuje růst ostatních. Podíl by tedy nemusel být 17 %, ale 25, řekl manažer televize. Co se týká samotné Febio TV, zde počítá Sládeček s desetiprocentním podílem na trhu v roce 2014.

Petr Sládeček také uvedl pro DigiZone na pravou míru financování televize, které bylo probíráno v Hospodářských novinách. Naším investorem byla a stále je společnost Arca Capital Bohemia a garantuje zároveň naši investici u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Z hlediska nákladů ovšem televize zbrojí, takže se snažíme získat ještě širší podporu investorů, abychom byli kapitálově silnější, zdůvodnil důvody potřeby dalších investic Sládeček.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).