Hlavní navigace

Febio uvede na ČT cyklus o dětech bez rodičů

27. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 3. 2007

Společnost Febio čekající na obnovení zrušené digitální licence pokračuje s vysíláním dokumentů na jiných televizích. Cyklus Táta jako máma o otcích na rodičovské dovolené, který před rokem odvysílala Česká televize, následuje nyní série příběhů Velcí a malí, a to znovu na veřejnoprávní obrazovce a opět vyrobená pro Ministerstvo práce a sociálních věcí.

ICTZ23

Velcí a malí mají za cíl podpořit myšlenku umisťování dětí do nových rodin – v České republice totiž žije v dětských domovech a výchovných ústavech více než 7 500 dětí, které nemohou vyrůstat ve vlastních rodinách. Tento počet nemá ve vyspělých evropských zemích obdoby (!) a České republice přináší trvalou kritiku ze strany Výboru pro práva dítěte OSN, uvádí dramaturg Febia Jan Smrž.

Série má čtyři díly a diváci uvidí první už tuto neděli ve 22:10 na ČT 1. Vyprávění pravdivých dramatických příběhů dětí, nad jejichž osudy se často tají dech, protože nemohly zůstat u svých biologických rodičů a hrozilo jim, že skončí v ústavní péči a že už nikdy nepoznají, co je to mít mámu a tátu, se zhostily známé osobnosti Barbora Hrzánová, Ivan Hlas, Ondřej Vetchý a Richard Krajčo v režii Věry Chytilové, Dagmar Smržové a Davida Vondráčka, zmiňuje Jan Smrž.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.