Hlavní navigace

Fero Fenič přijal omluvu radní ČT Dany Eklové, soudit se s ní nebude

22. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 9. 2011

Filmař a producent Fero Fenič se nebude soudit s Českou televizí ani s radní tohoto veřejnoprávního média Danou Eklovou, která ve vyjádření pro regionální Deník uvedla, že vydělal za dobu svojí spolupráce s ČT asi 150 milionů korun. Fenič označil minulý týden vyjádření Eklové za lživé a pohrozil, že pokud se mu neomluví, zažaluje ji. Místopředsedkyně Rady ČT se včera Feničovi omluvila na veřejném zasedání.

K TÉMATU: Volba ředitele ČT začíná žalobou. Fero Fenič ji podává na Danu Eklovou

Včera jsem telefonovala panu Feničovi, dlouze jsme si situaci vysvětlovali a pan Fenič mne požádal o veřejnou omluvu na tomto zasedání. Tímto tak činím a doufám, že tím je tento spor vyřešen, uvedla před včerejší volbou generálního ředitele České televize Dana Eklová. Fenič její nabídku přijal. I když jsem byl při výběrovém řízení i po něm opětovně poškozen a moje práce v posledních dvaceti létech zvulgarizována nepravdivými údaji, oznámil jsem předsedovi Rady ČT, že nebudu dál trvat na nárocích stanovených mými právníky a přijmu pouze omluvu paní místopředsedkyně rady, konstatuje Fenič ve vyjádření, které poskytl serveru DigiZone.cz.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Fero Fenič žádá rezignaci Dany Eklové z Rady ČT. Jinak napadne volbu šéfa ČT

Paní místopředsedkyni Rady ČT jsem ve večerním telefonickém rozhovoru nabídl poskytnout všechny smlouvy uzavřené mezi ČT a Febiem a jakoukoliv další spolupráci při objasnění zmanipulovaných údajů, které ji byly poskytnuty z okruhu osob Jiřího Janečka, kterého jsem trvale kritizoval. Její omluvu na zasedání Rady ČT dne 21. 9. 2011 přijímám a odstupuji od dalších právních kroků. Předpokládám, že tím byla celá tato, pro mě velmi nešťastná a trapná záležitost, uzavřena, dodává Fenič. Jeho kandidatura na post šéfa ČT byla podle jeho slov motivována výzvami odborné veřejnosti a chtěl instituci pomoci v dalším směřování.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).