Hlavní navigace

Film Europe spustí video na vyžádání, konkurovat bude O2 Videotéce i HBO GO

23. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Službu budou mít k dispozici operátoři k předplatnému stejnojmenného kanálu, kteří uzavřou s jeho provozovatelem smlouvu. Dostupná má být i ve smart TV a mobilních zařízeních.

Filmová a distribuční společnost Film Europe úspěšného slovenského podnikatele Ivana Hronce chystá na letošní červen spuštění VOD portálu Film Europe On-Demand. Služba se tak postaví vedle podobných produktů jako O2 Videotéka, kterou Telefónica zpřístupnila všem zájemcům, tak i HBO GO firmy HBO Europe. Hroncova služba však bude mít podle jeho slov tu výhodu, že Film Europe je majitelem takzvaných „All Rights“. Práva, která drží, se tedy týkají jak filmové distribuce, televize, tak i VOD (video na vyžádání). V rámci Film Europe On-Demand chce Hronec se svým týmem nabídnout až 400 filmů.

ICTZ23

Ukázka portálu Film Europe On-Demand. Obrázek lze zvětšit.
Autor: Film Europe

Ukázka portálu Film Europe On-Demand. Obrázek lze zvětšit.

Z ARCHIVU: Film Europe Channel otevřel v Bratislavě svoje vlastní artové kino

Snímky nebudou dostupné na portálu okamžitě všechny, budou tedy nabíhat postupně. Každý měsíc by se tu mělo objevit přibližně deset až patnáct nových titulů. Slovenský podnikatel má práva na každý film v rozmezí od sedmi do patnácti let. Co se týká obchodního modelu, služba bude podobná HBO GO. K dispozici ji tedy budou mít operátoři k prémiovému kanálu Film Europe Channel. Služba má být dostupná jak klasicky on-line, tedy přes webový prohlížeč, tak i na platformách iOS a Android, plus chytrých televizorech známých výrobců elektroniky. Firma bude službu technicky zajišťovat přes svého partnera.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.