Hlavní navigace

Filmaři už natáčejí ve 4K i pomocí chytrých telefonů. Postrčilo je Sony

8. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sony Mobile
UVNITŘ VIDEO – Společnost Sony Mobile iniciovala spolupráci s pěti filmaři, kteří pomocí telefonu Xperia Z5 natočili cyklus krátkých filmů v rozlišení 4K.

V Londýně, Paříži, Berlíně, Barceloně a Miláně natáčeli režiséři Lee Cheney, Eric Beaupre, Oliver Valente, Lucas Jatoba a Giacomo Arrigoni pomocí telefonu Sony Xperia Z5. Ten je vybaven obrazovým snímačem 1/2,3 Exmor RS s rozlišením 23 milionu pixelů a objektivem se světelností F2.0 G Lens. Jde o inovovaný modul fotoaparátu v němž byla využita technologie známá z přístrojů s výměnnými objektivy řady Sony α.

Mobil Xperia Z5 je tak nyní schopen velice rychle ostřit i v automatickém režimu a s dobou odezvy 0,03 sekundy by měl být ideální pro zachycení prchavých okamžiků a spontánních projevů. Výsledné filmy tak nabízejí unikátní pohled na město očima každého filmaře.

Všechny krátké filmy natočené v Ultra HD (4K) jsou ke zhlédnutí na oficiálním kanálu YouTube Sony Mobile:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).