Hlavní navigace

Filmbox a Nonstop Kino začaly vysílat na satelitu EPG

1. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 1. 2008

Filmové kanály společnosti SPI International, Filmbox a Nonstop Kino, začaly vysílat na satelitu Astra 1E elektronického programového průvodce (EPG). Jejich diváci tak dostali od nového roku příjemný dárek. Televizní program těchto kanálů totiž nabízejí pouze některé magazíny. Nejsnazší cesta, jak se k němu dostat, byla až dosud prostřednictvím webových stránek obou kanálů. EPG je v češtině a slovenštině, set-top boxy se známkou „Umí dobře česky“ by měly diakritiku bez problémů zvládnout.

Screen: EPG kanálu Filmbox (JPG, 65 kB)

MIF22_Early

Nonstop Kino vysílá zatím ještě pod starým názvem, ale podle tiskové zprávy, kterou společnost vydala koncem roku, by se měl program ještě dnes přejmenovat na Filmbox Extra. Filmový kanál Nonstop Kino HD pak změní název na Filmbox HD. Přejmenování kanálů posvětila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Společnost s nimi zároveň může expandovat i do dalších krajin, konkrétně do Rumunska, Bulharska, Srbska, Chorvatska, Černé Hory a Slovinska.

Filmbox a Nonstop Kino vysílají kódovaně v systému CryptoWorks na satelitu Astra 1E, frekv. 11992/H, SR 27500, FEC 3/4 a jsou dostupné pro majitele TT Karet, diGITALlink a Sky Link, kteří si kanály předplatily.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.