Hlavní navigace

Filmbox Family jedná o zařazení do českých kabelovek a satelitu

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 3. 2010

Rodinu filmových kanálů Filmbox v češtině brzy rozšíří rodinně laděný program Filmbox Family. Stanice už vysílá na satelitu s českou zvukovou stopou, podle Ivana Hronce, generálního ředitele SPI International pro střední Evropu však jde pouze o technické šíření signálu. Jsme před podpisy prvních smluv na Filmbox Family s českými a slovenskými providery, potvrdil Hronec serveru Mediálne.sk.

K TÉMATU: Filmbox Family vysílá na satelitu s českou zvukovou stopou

V češtině už tento program vysílá, ale zatím jen operačně. Ještě jsme ho neprodávali aktivně: s tím jsme začali před pár měsíci a dnes jednáme s významnými operátory, dodal Hronec. Filmbox Family doplní stanice Filmbox, Filmbox Extra a Filmbox HD, které již pro české diváky vysílají. Ve všech případech jde o placené kanály. Hronec nechtěl upřesnit, s kterými konkrétními společnostmi jedná.

ČTĚTE TAKÉ: Dokumentární kanál Doku CS od 1. března v komerčním provozu

Filmboxy provozuje Hroncova firma Help Film. Pro mne to je hotový produkt, který jsem mohl odevzdat dál. Jsem s ním spokojený, etabloval se. Už se o Filmbox nemusím starat na denodenní bázi. Posunul jsem ho do Polska, přiblížil Hronec serveru Mediálne.sk. Nyní se šéf středoevropské centrály SPI International věnuje novému televiznímu projektu „CS programů“, který zastřešuje další jeho firma Film Europe.

ICTZ23

NAPSALI JSME: Nový hudební kanál Muzika CS by měl začít vysílat už v dubnu

Pod hlavičkou této společnosti již vysílají programy CS Kino (dříve Nostalgia), CS Doku a v dubnu by měla následovat CS Muzika. Připravujeme ho a děláme všechno pro to, aby byl v dubnu venku – zatím ale neprozradím den, říká Hronec. Kromě toho Film Europe připravuje také internetovou videopůjčovnu CS VOD, která na adrese www.cs-vod.eu (tento web zatím nefunguje) nabídne tisíc celovečerních filmů a přes pět set dokumentů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.