Hlavní navigace

Filmy Google Play zas minuly ČR, Hudba Google Play dorazila na Slovensko

Jiří Macich ml.

Češi si na půjčování a nakupování filmů přes Google Play ještě budou muset počkat. Dost možná ale brzy na český trh dorazí již lokalizovaný Chromecast.

Doba čtení: 1 minuta

Dostupnost služby Google Play Movies (Filmy Google Play) byla výrazně rozšířena. Google nově půjčuje a prodává filmy zhruba ve čtyřech desítkách nových zemí, Česká republika však mezi nimi není. Google Play Movies je přitom dvorním dodavatelem prémiového videa pro zařízení se systémem Android a pro Chromecast.

Poslední vlna rozšiřování multimediálních služeb Google Play však přinesla dobrou zprávu pro naše východní sousedy. Na Slovensku totiž byla oficiálně spuštěna služba Google Play Music (Hudba Google Play). Slováci tak nyní stejně jako Češi mohou stahovat hudbu za jednorázový poplatek, anebo přistupovat k hudební knihovně za měsíční paušál.

„Cenou útěchy“ pro české uživatele může být brzké oficiální uvedení zařízení Chromecast na tuzemský trh. Prostředí zařízení i jeho obslužná mobilní aplikace již byly přeloženy do 50 jazyků včetně češtiny. Google sice oficiálně potvrdil rozšíření prodeje do Evropy jen ve Velké Británii, ale neoficiální informace hovoří také o dalších zemích Evropské unie.

Google již v minulosti přislíbil, že letos Chromecast na český trh uvede, protože prý čeští spotřebitelé jsou v rámci Evropy nadstandardně otevřeni novým technologiím. Chromecast se sice v českých e-shopech prodává již nyní, ale jde o tzv. šedý dovoz. V praxi to znamená, že koncová cena na našem trhu je někdy až dvojnásobná oproti oficiální ceně pro americký trh.

Našli jste v článku chybu?